כל מה שמעניין במקום אחד

איך מוצאים פסיכולוג מתאים?

הצורך בטיפול פסיכולוגי יכול לעלות אצל אנשים בגילאים שונים, במצבים שונים בחיים.
בניגוד לימים עברו, כיום אנשים כבר לא מרגישים נבוכים לדבר על הדברים או מתביישים לומר שהם זקוקים לטיפול פסיכולוגי.
יחד עם זאת יכולה לעלות השאלה איך למצוא את הפסיכולוג המתאים ולהלן מספר דרכים אשר יאפשרו לכם למצוא את מבוקשכם בצורה מהירה ויעילה:

באמצעות מנועי החיפוש

אחת הדרכים הפשוטות והזמינות למציאת פסיכולוג עוברת במנועי החיפוש וכמובן, שבראשם גוגל. כל שעליכם לעשות זה להזין את מילות החיפוש הרלוונטיות לדוגמא: פסיכולוג בחיפה, פסיכולוג קליני ברמת גן וכיוצא בזה.. בשלב הבא, אתם עתידים לקבל מגוון רחב של תוצאות רלוונטיות – חלקן מודעות ממומנות של גוגל וחלקם אתרים אשר קודמו באופן אורגני. בשלב הבא, תוכלו להיכנס לאותם אתרים אשר נראים לכם כרלוונטיים לדלות מהם את המידע הנדרש לגבי פסיכולוגים ולבחור בפסיכולוג המתאים – כמובן, שבשלב מאוחר יותר תוכלו ליצור קשר עם הפסיכולוגים, לשאול את השאלות הנכונות ובהתבסס על התשובות לקבל החלטות.

 

דרך קופת חולים

מיותר אולי לציין שכל פגישה עם פסיכולוג פרטי כרוכה בתשלום כספי יחסית גבוה – אשר יכול להגיע למאות רבות של שקלים – מכיוון שלרוב הצורך בטיפול יהיה לפחות אחת לשבוע מדובר בהוצאה אשר יכולה להגיע לאלפי שקלים בחודש שהיא הוצאה כספית גבוהה ומורגשת.
החדשות הטובות הן שבמקום הזה נכנסות לתמונה התוכניות של קופות החולים ומאפשרות ליהנות מהוזלה/ סבסוד על שירותים של פסיכולוגים אשר עובדים עם אותה הקופה.
במקרה הזה, הדרך למצוא פסיכולוג עוברת באתרים של קופות החולים, כאשר ניתן להוציא מהאתרים רשימות של פסיכולוגים מאותו אזור מגורים.
בשלב הבא, תוכלו לערוך חיפוש מידע נוסף במנוע החיפוש על מנת לקבל את התמונה המלאה על הניסיון והרמה המקצועית של הפסיכולוג – זה לא מספיק לדעת שהוא בוגר לימודי פסיכולוגיה או שיש לו את ההסמכה המתאימה.
כאשר, ככל שיהיה לכם יותר מידע כך תוכלו לבצע בחירה מושכלת, נבונה וטובה יותר.

דרך אתרים ייעודיים

דרך נוספת למצוא פסיכולוג עוברת דרך כניסה ישירה לאתרים ייעודיים – יש לא מעט אתרי אינטרנט אשר מרכזים בעלי מקצוע שונים או מתמחים באופן פרטני בטיפולים פסיכולוגיים – וכחלק מכך מציעים מאגרים של אנשי מקצוע מעולם הפסיכולוגיה האוחזים בתחומי התמחות שונים.
לכן, כניסה ישירה לאחד מאותם האתרים הרלוונטיים תאפשר לכם למצוא בדיוק את הפסיכולוג אותו אתם מחפשים – כאשר, כל מה שאתם צריכים לעשות זה להבין פחות או יותר מה אתם מחפשים – תחום התמחות מסוים של אותו הפסיכולוג, ניסיון, מיקום הקליניקה, זמינות הפסיכולוג וכיוצא בזה..
ההמלצה היא לוודא שמדובר באתר מקצועי ובעל מוניטין בתחום – בכדי לוודא שכל המידע שתקבלו יהיה מהימן ועדכני.

 

ולסיום – דרך מיושנת שתמיד עובדת..

גם לפני עידן האינטרנט פסיכולוגים נתנו את שירותיהם ואנשים היו מגיעים אליהם. אומנם כיום טיפול פסיכולוגי נחשב להרבה יותר נפוץ ואנשים גם לא חשים יותר נבוכים לשתף שגם הם משתתפים בשירות. יחד עם זאת, עדיין תוכלו למצוא פסיכולוגים בדרכים הנחשבות כמיושנות – לדוגמא, מפה לאוזן או דרך המלצות של אנשי מקצוע.
כמובן, כאן עולה השאלה אם אתם מעוניינים לשתף אחרים בעובדה שאתם מעוניינים לקבל טיפול פסיכולוגי – ושאלה נוספת אשר יכולה לעלות זה עם אנשים אחרים יהיו מוכנים לשתף אתכם בכך שהם מקבלים את הטיפול..

לסיכום, המפתח למציאת פסיכולוג עוברת בהגדרה של הדרישות והציפיות ובשלב הבא, היכרות עם כל אותן הפלטפורמות אשר יאפשרו לכם לאתר את הפסיכולוג המתאים.

אז מה היה לנו בכתבה: