כל מה שמעניין במקום אחד

על תכנון נסיעה ברכבת ישראל

במדריך הראשון מסוגו בישראל תגלו – מהי הדרך הטובה ביותר לתכנן מסלול ברכבת ישראל?

תכנון נסיעה ברכבת ישראל

נסיעה ברכבת ישראל הפכה בשנים האחרונות מבעייתית ולא נוחה לדרך המועדפת על אזרחי המדינה להגיע ממקום למקום בבטחה, בנוחות וגם במהירות. בשנים האחרונות הוקמו ועדיין קמות עוד ועוד תחנות בכל רחבי הארץ, במיקומים שמתאימים לריכוזי מגורים ואוכלוסייה גבוהים על מנת לאפשר לכל אחד לקבל את ההחלטה האם הוא מעדיף לנסוע עם הרכב הפרטי שלו או עם הרכבת לכל מקום שהוא נדרש להגיע אליו. נשאלת השאלה – איך מתכננים את הנסיעה? 

דרך חלון החיפוש באתר של רכבת ישראל תכנון נסיעה אפשר להזין את תחנת המוצא, את תחנת היעד ואת זמן ההגעה (או היציאה) הרצוי ולקבל את כל אפשרויות הנסיעה שמתאימות לנתונים אלה. חשוב מאד לבדוק את לוחות זמנים רכבת ישראל לפני כל יציאה על מנת שלא לגרום למצב שבו מחכים זמן רב עד להגעת הרכבת הבאה או לחילופין – לפספס בכמה שניות את הרכבת הדרושה.

 

איך מתכננים נסיעה ברכבת?

כיום נוח מאד להגיע עם הרכבת להרבה מאד מקומות מהצפון הרחוק ועד הדרום. מכרמיאל ועד דימונה. מרמלה או לוד ועד בית שאן וכפר יהושע שסמוך לקריית טבעון. אתר האינטרנט של הרכבת ובמיוחד אזור רכבת ישראל זמנים של רכבות הוא בדיוק מה שדרוש. אפשר לבחור להזין בחלון החיפוש את שעת היציאה מתחנת המוצא או את שעת ההגעה הרצויה אל תחנת היעד וכך מקבלים רשימה של תוצאות שכל המידע החשוב אודות הנסיעה מופיע בהן – שעת יציאה מדויקת, שעת הגעה מדויקת, רשימת תחנות הביניים, האם יש צורך בהחלפה של רכבת באחת מתחנות הביניים (והנחיות מפורטות איך והיכן בדיוק), חלק לא מבוטל מתכנון הנסיעה הוא הידיעה כמה הנסיעה עומדת לעלות כולל קישור לאתר שדרכו אפשר להטעין את כרטיסי הרב קו ועוד. 

כאשר מכירים את הלו"ז של רכבת ישראל אפשר לפעמים לדעת מראש אילו רכבות תהיינה עמוסות יותר מהרגיל וכך לקבל את ההחלטה בנוגע לקניית כרטיס נסיעה עם מקום שמור. את הקנייה אפשר לבצע דרך אתר הרכבת וכך בעת העלייה צריך להציג את הכרטיס בפני הפקח שעומד בכניסה לקרון המקומות השמורים והוא ייתן לנושאי הכרטיס לעבור פנימה. כל הפעולות האלה הן חלק בלתי נפרד מתכנון הנסיעה ברכבת וכדאי מאד לבצע אותן ללא קשר אם מדובר בנסיעה קצרה או ארוכה, קבועה או מזדמנת. בדרך זו אפשר לדעת בדיוק את כל הפרטים אודות הנסיעה ולא תהיינה שום הפתעות.

קראו עוד:

 

תכנון נסיעה לנמל התעופה בן גוריון

אין ספק שהקמתה של תחנת רכבת בצמוד לטרמינל הנוסעים הקלה בצורה משמעותית על ציבור האנשים שמעדיפים שלא לנסוע לנמל התעופה עם הרכב הפרטי שלהם ולשלם סכום גבוה עבור החניון לטווח ארוך. אפשר לראות את לוח הזמנים של רכבת ישראל לנתב"ג דרך האתר גם כן וחשוב לקחת מקדם ביטחון מבחינת הזמנים על מנת שלא להגיע ברגע האחרון, בעיקר כאשר מדובר בנסיעה ברכבת עם מזוודות ותיקים נוספים. גם כאשר נוסעים עם הרכבת לנתב"ג ובעצם גם כאשר מתכננים את הנסיעה ברכבת לכל מקום אחר – חשוב לקחת בחשבון את פרק הזמן הדרוש לחנייה, להגעה פיזית אל הרציף של הרכבת וכמובן קניית כרטיסי הנסיעה. 

ברגע שמתכננים את הנסיעה מראש ויודעים בדיוק מתי הרכבת מגיעה ויוצאת – אפשר לתכנן את כל שאר המרכיבים החשובים שקשורים ביציאה מהבית. לפעמים הנסיעה ברכבת היא רק חלק ממגוון פעולות שמבוצעות במהלך היום אך היא זו שקשורה להגעה בזמן לאן שצריך. לאחר שיודעים בדיוק לאיזו רכבת צריך להגיע יהיה זה קל יותר להמשיך ולתכנן את שאר הפעולות האחרות ואפשר להיות בטוחים שהיום כולו יזרום בצורה תקינה וחלקה.

 

רוצים לדעת יותר על רכבת ישראל? אתר מרכז הידע הוא המקום עבורכם! 

אז מה היה לנו בכתבה: