כל מה שמעניין במקום אחד

מהם הדגשים בחיפוש אחר רואה חשבון לעסק?

בעת שאנו מקימים עסק חדש בישראל, הרי שישנם מספר בעלי מקצוע שיכולים להיות לעזר לנו רב. אחד מן הבולטים שבהם הוא רואה החשבון, הגורם המקצועי אשר לוקח על עצמו את המושכות בניהולו הפיננסי של בית העסק, וכן ב'חינוכו' הפיננסי של בעל העסק למען ניהול נכון ובעל שיקול דעת פיננסי.
בעת שאתם מחפשים אחר רואה חשבון שיתאים לבית העסק שלכם, ישנם אלמנטים רבים שיש לבחון בקפידה, ושיכולים בהמשך הדרך לתרום רבות להצלחת העסק. להלן מספר היבטים מרכזיים אותם יש לקחת בחשבון.

ניסיון הרלוונטי לתחום עיסוקכם

הניסיון בתעשייה של רואה החשבון הוא קריטי למען הצלחתכם. זכרו כי ניהולו הפיננסי של בית עסק דוגמת עיצוב גרפי המתבצע מן הבית באמצעות המחשב הנייד, איננו דומה כלל וכלל לניהולו החשבונאי והפיננסי של בית עסק בתחום המסעדנות.
באופן האידיאלי ביותר, רואה החשבון צריך להיות בעל ניסיון בעבודה עם עסקים הדומים לאלו שלך, הן מבחינת היקף והן מבחינת ענף.
כך לשם הדוגמה, ישנם משרדי ראיית חשבון בעלי ניסיון בליווי חשבונאי ופיננסי של סטאראפים הנמצאים בתחילת דרכם. משרדים אלו יודעים לנווט את הספינה דרך האתגרים הייחודיים והצרכים הפיננסיים הבולטים בקרב עסקים חדשים הנדרשים לגיוס השקעות.

השירותים המוצעים מטעם המשרד

ישנם משרדי ראיית חשבון בוטיק המציעים שירותים פרטניים מאוד, וישנם משרדים בעלי מספר אגפים המסוגלים לספק מנעד רחב של שירותים כגון הכנת תלושי שכר, ביצוע הנהלת החשבונות לרבות גבייה מלקוחות ותשלום לספקים וכן שירותי ראיית חשבון הכוללים בין היתר הצהרת הון, עריכת דו"חות שנתיים וביצוע התקשרות שוטפת אל מול רשויות המס.
עסקים רבים, וגם עסקים הפועלים בממדים קטנים דוגמת עסק המבוסס על אדם אחד, נדרשים לשירותים מגוונים ומרובים, ולכן ימצאו עזר רב במשרדים גדולים.
בנושא זה, הרי שחשוב לקחת בחשבון את היבט התקשורת אל מול משרד ראיית החשבון. האם מדובר במשרד המסוגל לספק מענה מהיר כמו משרד בוטיק? הקפידו לשאול שאלות אלו ולערוך את הבירורים הנדרשים בהתאם.

שירותים נלווים

תוהים על אילו שירותים נלווים אנו מדברים? בימינו הרי שכל משרד שאיננו צועד עם קדמת הטכנולוגיה, משאיר את עצמו מאחור, ולעתים גם את לקוחותיו.
ישנם משרדי ראיית חשבון המציעים כיום לומדות לבעלי עסקים כך שיוכלו להכיר את המושגים החשבונאיים השונים, כמו גם אפליקציות חדשניות המאפשרות ליצור קשר בכל עת, ולהעביר מידע כמו גם חשבוניות המדווחות מדי חודש וחודש.
הקפידו לחפש אחר משרד העונה על כל הצרכים שמנינו זה עתה, ואם הוא מציע גם שירותים נלווים וחדשנות טכנולוגית המקלה על עבודתכם ושמפחיתה את הנטל על משאב הזמן שעומד לצידכם, הרי שמצאתם לכם משרד איכותי ומקצועי שינחה אתכם בדרככם.

רואה חשבון
אז מה היה לנו בכתבה: