כל מה שמעניין במקום אחד

האזנת סתר בין בני זוג היא צורה של מציצנות שבה מי שמבצע את ההאזנה מקשיב לשיחות בין שני אנשים שאינם מודעים לכך שמקשיבים להם

הדובר מצתת לשיחה בין שני בני זוג. הדובר מודע לעובדה שהם מצותתים ומרגיש אשמה על כך.

"מה אתה עושה?"

"הו, אני רק מסתכל על התמונות האלה."

"איזה תמונות?"

"תמונות שלנו."

"אני לא יודע על מה אתה מדבר. אני לא מסתכל על שום תמונה שלך."

האזנת סתר בין בני זוג היא תופעה שכיחה. זה לא רק שאנשים סקרנים מה יש לזולת לומר, אלא גם שזו דרך קלה לבדוק אם האדם השני דובר אמת.

האזנת סתר קיימת כבר מאות שנים. זו דרך להקשיב לשיחות שלא מיועדות לך. הרעיון של האזנת סתר תמיד היה קשור לרעיון של חדירה לפרטיות, אבל יש כמה נסיבות שבהן אפשר להצדיק את זה.

פעולת האזנה קשורה בדרך כלל לתחושת אשמה ובושה, אך ישנם מצבים רבים בהם ניתן להצדיק זאת. לדוגמה, אם אתה שומע מישהו מדבר על פשע שהוא ביצע ואז אתה מדווח עליו למשטרה, היית עושה משהו שהחברה הייתה מאשרת. דוגמה נוספת היא כאשר אחד מבני הזוג שומע את בן הזוג שלו מדבר על בגידה ואז הם מתעמתים איתם על כך.

סוג זה של האזנת סתר נתפס לרוב כפלישה לפרטיות מכיוון שאנשים לא רוצים שאחרים יידעו מה הם אומרים או עושים מאחורי דלתיים סגורות. אבל יש הרבה מצבים שבהם זה יכול להיות מוצדק ואף הכרחי למען ביטחונו או שלומו של מישהו.

כולנו שמענו את הקלישאה שאומרת "אין לנו על מה לדבר". אבל מה אם זה לא נכון? מה אם אנחנו פשוט לא מקשיבים?

זו שאלה שצוות חוקרים מאוניברסיטת קורנל רצה לענות עליה. הם יצאו לחקור כיצד אנשים במערכות יחסים מתקשרים זה עם זה, והם מצאו משהו מעניין: זוגות שיש להם סיכוי גבוה יותר לצותת זה לזה, נוטים יותר להיות מאושרים במערכות היחסים שלהם.

האזנה היא פעולה של האזנה לשיחה פרטית של אחרים ללא רשותם. ניתן לאתר את המילה האזנת סתר למאה ה-16 כשהיא שימשה לתיאור אדם שהיה מקשיב ליד דלת או חלון.

פעולת ההאזנה אינה חוקית ברוב המדינות, אך היא אינה חוקית בחלק מהמדינות כגון אוסטרליה וקנדה. ישנם כמה חריגים כגון כאשר אחד הצדדים המעורבים בשיחה נתן הסכמה לשמיעת שיחתם, או אם צד אחד נתן הסכמה להקלטת השיחה שלו.

האזנה היא הפעולה של האזנה בסתר לשיחת אדם אחר. הוא משמש לעתים קרובות כמכשיר עלילה בתוכניות טלוויזיה, סרטים וספרים.

הנה כמה סיבות מדוע אנשים מצותתים:

– הם מרגישים שהם זכאים לדעת מה בן הזוג שלהם אומר.

– הם רוצים לדעת אם בן הזוג שלהם משקר לגבי משהו.

– הם רוצים לדעת אם בן הזוג שלהם מנהל רומן או מדבר על מישהו אחר מאחורי הגב.

– הם רוצים לדעת כמה זמן הם מבלים עם אנשים אחרים ומה הם עושים כשהם לא איתם.

– הם רוצים לדעת אם לבת הזוג שלהם יש תוכניות הכרוכות בהם בעתיד כדי שיוכלו להיערך בהתאם.

– הם רוצים לבדוק את השיחות של ילדיהם עם מבוגרים אחרים, כי הם חושבים שהמבוגרים האלה עלולים להשפיע עליהם ועשויים להיות להם כוונות זדוניות כלפיהם או אולי מנסים לנצל אותם מסיבה כלשהי.

האזנת סתר בין בני זוג היא סוג של ריגול אחר בן הזוג. זה נעשה ללא רשותם וזה לא חוקי במדינות מסוימות.

ישנן מספר סיבות מדוע אנשים מצותתים לבני הזוג שלהם. חלקם עושים זאת כדי לגלות אם הם בוגדים או כדי לגלות אם יש להם סודות אחרים שהם לא רוצים שהאדם השני יידע עליהם. אחרים עושים זאת כי הם מרגישים מוזנחים ורוצים לדעת מה האדם עושה במהלך היום. ואחרים עושים את זה כי הם לא סומכים על בן הזוג שלהם ורוצים לדעת אם יש משהו שקורה מאחורי הגב שלהם.

לעיתים אנשים מצותתים כי הם מודאגים לשלום בן הזוג, אך יש לעשות זאת רק בהסכמת שני הצדדים ולאחר התייעצות עם מטפל מקצועי וכן עורך דין.

להלן תמלול שיחה בין שני בני זוג:

ת: "אני הולך לישון."

ב: "בסדר. אני אקום עוד מעט."

ת: "סידרתי את הכלים."

ב: "תודה."

ת: "אתה מוזמן. לילה!"

ב: "לילה!"

האזנת סתר בין בני זוג היא תופעה שנמשכת כבר זמן רב. המונח "האזנת סתר" בא מהתרגול העתיק של האזנה לשיחות של אנשים אחרים מחוץ לביתם. זה היה חשאי ולא חוקי, אבל היום זה מקובל יותר מבחינה חברתית.

בעבר, האזנת סתר שימשה כדרך לגלות על חייהם של אנשים שאינם חברים או משפחה קרובים. כיום, אנו יכולים לצותת לכל אחד באמצעות מדיה חברתית ופלטפורמות ציבוריות אחרות כמו פייסבוק וטוויטר.

ייתכן שחלק מהאנשים ראו בכך פגיעה בפרטיות, אך אחרים רואים בכך הזדמנות ללמוד על עצמם ועל אחרים בחברה.

ציתות, או פעולה של האזנה חשאית לשיחה, נתפסת לעתים קרובות כפגיעה בפרטיות. אבל יש מקרים שבהם אנשים עושים את זה בלי לשים לב לזה.

דוגמה אחת היא כאשר אתה נמצא במקום ציבורי ויכול לשמוע מישהו מדבר בטלפון שלו. אולי אתה לא מבין שאתה מצותת כי אתה לא יכול לדעת עם מי הם מדברים, אבל יכול להיות שהם מדברים עם בן הזוג שלהם.

מה דעתך על האזנת סתר?

אני חושב שזו תופעה מאוד מעניינת. האזנה היא פעולה של האזנה לשיחות של אנשים אחרים. זה יכול להיעשות בכוונה או שלא בכוונה וזה יכול לקרות באמצעות מגוון מדיומים כגון גלי קול, גלי רדיו או גלי מיקרו.

אני חושב שהאזנת סתר היא תופעה מאוד מעניינת כי היא יכולה להיעשות בכוונה או שלא בכוונה והיא יכולה לקרות באמצעות מגוון מדיומים כמו גלי קול, גלי רדיו או גלי מיקרו.

האזנה היא צורה של האזנה לשיחות או צלילים אחרים שמשמיעים אנשים ללא ידיעתם. המילה "ציותת" באה מהאנגלו-סכסית "yfes drypian", שפירושה "להקשיב בדלת".

התרגול זוכה לעתים קרובות לזעף בתרבויות רבות, אך הוא שימש למטרות שונות לאורך ההיסטוריה. בחלק מהמקרים, האזנת סתר נחשבה כפגיעה בפרטיות ועילה לתביעה משפטית. עם זאת, ישנם גם מקרים שבהם האזנת סתר עודדה או נדרשה על פי חוק. לדוגמה, האזנת סתר היא צורה חוקית של האזנת סתר שניתן לאשר על ידי בית משפט אם מתקיימים תנאים מסוימים.

אז מה היה לנו בכתבה: