כל מה שמעניין במקום אחד

כל מה שאתם צריכים לדעת על ESTA לישראלים

על אף היחסים החמים עם ארצות הברית, ישראל אינה נכללת כיום בהסדר ה – ESTA, הפטור מויזה לארצות הברית, אך לאחרונה נשמעו קולות רבים המנסים לקדם את כניסתה של ישראל למאגר האקסלוסיבי של כשישים מדינות, רובן אירופאיות, אשר אזרחיהן פטורים מויזה לארה"ב ונהנים מתהליך פשוט וקצר יותר לאישור הכניסה לארצות הברית. במאמר זה נסביר לכם הכל אודות ESTA לישראלים וכיצד זה יעבוד לאחר מימוש התוכנית.

 

ESTA לישראלים

אף על פי שישראל וארה"ב נהנות מיחסים חמים ומשיתופי פעולה נרחבים, עד היום לא נכללה מדינת ישראל במאגר המדינות הפטורות מויזה וזאת בשל שיקולים אמריקאיים של בטחון ובטיחות. אך לאחרונה, הולכים ונשמעים קולות רבים הטוענים כי ישראל בהחלט בשלה לקבלת פטור מויזה וכי בשל החידושים הטכנולוגיים האחרונים קל יותר לאתר גורמים עברייניים או טרוריסטים. במידה והתוכנית אכן תתממש וישראל תחבור למאגר האקסלוסיבי של כשישים מדינות הפטורות כיום מויזה לארה"ב, כל נושא דרכון ישראלי יוכל להגיש בקשה לאישור כניסה לארצות הברית ולהמתין כ- 24 עד 48 שעות לאישורה, ובמידה ותאושר, יוכל להכנס לארה"ב לצורכי תיירות או עסקים למשך 90 יום בתוקף של עד שנתיים. האישור מאפשר כניסה לכל מדינה בארצות הברית ולמעבר קל ונוח בין המדינות השונות ללא חשש.

 

כיצד מוציאים פטור מויזה ESTA?

תהליך הוצאת הפטור מויזה הינו הליך הרבה יותר קל ופשוט מהוצאת ויזה רגילה. כדי לקבל אישור כניסה לארה"ב יש צורך במילוי טופס בקשה מקוון באמצעות כל מחשב כאשר ברשותכם צריכים להיות:

  • חיבור לאינטרנט
  • כרטיס אשראי בתוקף לתשלום האגרה
  • כתובת מייל עדכנית לשליחת תשובה
  • דרכון ישראלי עם שבב בתוקף עד שלושה חודשים מיום החזרה המשוער.

על מנת לבצע את תהליך הבקשה יש למלא את הטופס בפרטים אישיים ולענות על השאלות בדייקנות רבה. זכרו שהטופס נבדק על ידי מערכת אוטומטית אשר משווה נתונים בין מערכות אבטחה שונות, ביניהן גם האינטרפול ומערכות מידע אמריקאיות, ולכן אם יש לכם שגיאת הקלדה או טעות בתאריך ייתכן והבקשה תידחה בגלל סיבות טכניות. לאחר שלב מילוי הפרטים האישיים תתבקשו לענות על מספר שאלות הקשורות לסיבת הנסיעה, משך הזמן שהיא צפוייה לארוך, היעדים שבהם אתם מתכננים לבקר וכדומה, לאחר מכן יהיו מספר שאלות הנוגעות לבטיחות ובטחון כמו לדוגמא האם יש לכם עבר פלילי, או שגורשתם ממדינה מסויימת בעבר ומדוע. לאחר שקלול כל הנתונים שהזנתם, המערכת תאשר את הבקשה בתוך יום עד יומיים מרגע ההגשה. במידה ונדחיתם, יש לברר מדוע, ייתכן ונפלה שגיאה באחד הפרטים. לאחר התיקון תוכלו להגיש את הבקשה מחדש. מומלץ להגיש את הבקשה מוקדם ככל האפשר, אפילו לפני הזמנת כרטיסי הטיסה או הזמנת החדרים בבית המלון, וזאת כדי לאפשר לעצמכם די זמן להתמודדות עם כל מקרה של דחייה.

 

מילוי טופס בקשה ל – ESTA בעברית

כדי שמילוי הטופס יהיה פשוט וקל ממש כמו הזמנת כרטיסי טיסה או שריון חדרים בבית המלון, אתר ESTA ישראל מציע לכם טופס בעברית עם הסבר מפורט, הדרכה וסיוע בכל שלב ושלב. באתר תוכלו למלא את הטופס בשפה העברית ואם נתקלתם בשאלה או בעיה, תוכלו להתייעץ איתנו ולקבל הסבר והדרכה בעברית. במידה והבקשה שלכם נדחתה, נוכל לנסות ולעזור, לברר מדוע נדחתה בקשתכם ומה ניתן לעשות בעניין. נכון לעכשיו ניתן לקבל באתר מידע רב אודות תוכנית הפטור לנושאי דרכון ישראלי, חדשות ועדכונים נוספים בעניין, וכמובן שברגע שהתוכנית תאושר, נעדכן אתכם מיד.

אז מה היה לנו בכתבה: