כל מה שמעניין במקום אחד

לא סגורים על רכב חשמלי? ארבע סיבות שישכנעו אתכם למה זה כדאי לכם

מכוניות חשמליות הן הבשורה החדשה מאז הומצאה המכונית הראשונה לפני 100 שנים. גם בישראל מכוניות אלו תופסות תאוצה ומקום נכבד בכבישי ישראל. יחד עם זאת, ישנם אנשים אשר עדיין חוששים מהשינוי ולא רואים את היתרונות הנפלאים שמציעה המכונית החשמלית. אם גם אתם עדיין מתלבטים, לפניכם ארבע סיבות מדוע כדאי לכם לרכוש מכונית חשמלית ללא כל חשש.

1.חסכון גורף

נתחיל דווקא מהכיס. עלויות של מכל בנזין יקרות מאוד אל מול עלויות של הטענת הסוללה החשמלית. בזמן שטעינת הרכב עומדת על 0.10 אגורות עבור קילומטר, עלויות של בנזין עומדות על 0.60 אגורות! זהו הבדל מהותי שנאמד במאות שקלים בחודש ובאלפי שקלים בחישוב שנתי. אפילו אם אתם רוכשים רכב מסוג קרוסאובר ואפילו רוכשים איתו עמדת טעינה ביתי שמחירה נאמד בעוד מספר אלפי שקלים, עדיין בתחשיב שנתי מדובר בהוזלת מחירים משמעותית מאשר מילוי של מכל דלק ברכב בנזין.

ייתרון כלכלי נוסף הוא מחירה של אגרת הרישוי אשר צונחת באופן מהותי ועומדת על כמה מאות שקלים בודדים. – משתלם!

 

2.שומרים על סביבה ירוקה

אין צורך לציין שהשמירה על כדור הארץ היא אחד הנושאים החמים ברחבי העולם. הרצון להפחית את זיהום האוויר לצד הצורך לשמור על איכות הסביבה הוא עצום, ולשם כך נעשים מאמצים כבירים בתחומים רבים. תעשיית הרכב היא אחת מהן בנוסף למחזור, שליחת קבלות דיגיטליות ועוד. כיוון שמכוניות הממונעות בדלק פולטות  גזים מזהמים, עלה פתרון בדמות מכונית חשמלית בעלת סוללת ליתיום אשר אינה מזהמת את הסביבה.

עניין נוסף הוא שלמכוניות חשמליות יש פחות בלאי, פחות פסולת של חלקי רכב ושמירה מקסימלית על איכות הסביבה.

 

3.ביקורים פחותים למוסך

כפי שהסברנו לרכב חשמלי יש פחות בלאי, בשל כך הוא גם נזקק לפחות טיפולים ותחזוקה שוטפת מאשר רכב בנזין. ברכב חשמלי הטיפולים התקופתיים אינם באותה התכיפות של רכב רגיל. כמו כן, אם חלילה הייתה תאונה, הסבירות היא שהחלקים הפנימיים של רכב חשמלי יינזקו פחות. מיעוט ביקורים וטיפולים במוסך, גם נעימים יותר לכם, וגם חוסכים לכם כסף באחזקתו.

 

4.בזמן שלכם בנוחות שלכם

כל מי שיש לו רכב רגיל מכיר את הרגע הזה שבו מד הדלק מגיע כמעט אל הקו האדום ומייצר לחץ רב להגיע אל תחנת הדלק הקרובה כדי למלא את המכל. כל אחד מכם יצא לו בוודאי לוותר על מילוי המכל כשהיה עייף ורצוץ או אם נכנס לתחנת הדלק וגילה שלפניו יש תור ארוך, ולכן החליט להעביר את המשימה לשעות הבוקר המלוות בפקקים. אחד היתרונות הגדולים ביותר שמציע רכב חשמלי לבעליו הוא האפשרות להטעין את הסוללה בזמן שהרכב אינו בשימוש, כמו כשאתם ישנים או כשאתם עובדים והרכב עומד בחנייה. ניתן להתקין עמדת הטענה ביתית לנוחות מרבית או לחילופין להשתמש בעמדות טעינה בחניונים של בנייני משרדים, ברחוב וגם במתחמי קניות, כך שהרכב שלכם יוטען בזמן שאתם משוטטים בין החנויות השונות.

הסיבות הללו מדגישות את יתרונם של הרכבים החשמליים ומציעים לכם ליהנות מעולם חדש שטרם הכרתם. עולם ששומר על העולם שאתם חיים בו, חוסך לכם כסף וגם מציע לכם נוחות רבה במגוון תחומים. תוכלו ליהנות ממגוון רחב של מכוניות חשמליות, ליהנות מתשתיות רבות שמפתחת מדינת ישראל בשל הרצון לשמור על איכות הסביבה, ליהנות ממחירים משתלמים במיוחד ועוד. הצטרפו גם אתם אל מהפכת הרכבים החשמליים בישראל ותוכלו להרוויח בגדול.

אז מה היה לנו בכתבה: