כל מה שמעניין במקום אחד

מהו רכב חשמלי מומלץ בשנת 2023

קצב הרכישות של כלי רכב חשמליים בישראל גדל באופן ניכר בשנים האחרונות והוא מהווה הצלחה משמעותית בתחום הסביבתי. בתוך פחות משלוש שנים קפצו המכירות מנתח אפסי לכ-15% ארבעת החודשים הראשונים של שנת 2023. לפי ההערכות בשוק, השנה יימכרו בישראל כ־40 אלף מכוניות חשמליות. מה נחשב לרכב חשמלי מומלץ בשנת 2023? אתם מוזמנים לקרוא כעת. 

מדוע הביקוש לרכב חשמלי גדל כל הזמן?

אם בעבר רכבים חשמליים נחשבו למוצר יקר ולא נגיש, הרי שבשנים האחרונות חל שינוי לטובה ותפוצתם עלתה. רכבים חשמליים הם כבר לא רק לעשירים בלבד או נחשבים ניסיוניים. הם הפכו לפופולאריים מאוד בכל העולם בשל שינוי שחל בעולם התחבורה. חברות הרכב הגדולות זיהו את השינוי בדעת הקהל העולמית המעריכה יותר ויותר סביבה ירוקה. הפיתוח והייצור שלהן הולך וגדל כל העת, דבר שמביא לשינוי גם במחירים לטובת הצרכן. 

מה הם היתרונות של רכב חשמלי?

אפשר למנות מספר יתרונות לרכישת רכב חשמלי. אלו הם:

 1. נהגי רכב חשמלי מבקרים פחות במוסך ומוציאים פחות כסף על טיפולים. השחיקה של מערכת ההנעה נמוכה באופן משמעותי ולכן גם עמידה ואמינה הרבה יותר, עם פחות אופציות לתקלות. מי שביקור במוסך הוא לא הפייבוריט שלו יעדיף מכונית חשמלית. 
 2. כמובן שלא צריך להכביר במילים על הכיף בוויתור על תדלוק בתחנות דלק. וגם לעמדות טעינה לא צריך להגיע יותר מדי. מגיעים הביתה בסוף היום ומטעינים הרכב. בבוקר הוא מתודלק באנרגיה מלאה המספיקה לכמה מאות קילומטרים.
 3. הפקקים לא גוזלים אנרגיה. להיפך. הם מייצרים אותה. לא רק שצריכת האנרגיה של רכב חשמלי היא מינימלית ויעילה, אלא שמאפייניי הצריכה שלה שונים לחלוטין מאלו של מכוניות בנזין והרבה יותר הגיוניים.
 4. לא צריך להחליף סוללה כל כך מהר. רוכשי מכוניות חשמליות חוששים מהמחיר הגבוה של הסוללות ומתדירות החלפתן. אולם מניסיון שהצטבר ברחבי העולם מתברר שלא רק שערכת הסוללה מחזיקה מעמד מאות אלפי קילומטרים, אלא שבמרחק זה יורדת תפוקתה  בכמה אחוזים בודדים בלבד.
 5. מחיר הסוללות הולך ויורד עם הזמן. באמצעות מחקר ופיתוח, חברות הרכב הגדולות מצליחות לייצר כיום סוללות איכותיות וזולות יותר וכאשר תידרש החלפה שלהן, המחיר יהיה נמוך הרבה יותר ממחירן בעבר. 

התחרות גדולה ויש יצרנים רבים של רכבים חשמליים. מה הופך רכב חשמלי למומלץ?

קיימים מספר פרמטרים שכדאי לבחון לפני שבוחרים רכב חשמלי. אלו הם:

 1. בטיחות. האם הרכב מצויד בכל מערכות הבטיחות המתקדמות המגינות על נוסעיו ועל משתמשי הדרך מסביב.
 2. המערכת החשמלית. 400 וולט זה המתח המקובל ברכבים חשמליים. רכב חשמלי עם 800 וולט נהנה מיתרונות רבים ובהם טעינה מהירה.
 3. רכב חשמלי מומלץ יהיה מצויד בטעינה ביתית, AC, תלת פאזית, כך שיוכל לקבל טעינה של 11 קו"ט, דבר המבטיח כי הטעינה תושלם במהלך הלילה.
 4. טווח הנסיעה. לטווח של מכונית חשמלית יש משמעות רבה. הכוונה למרחק שהרכב מסוגל להגיע בין הטעינות מבלי שהנהג יאלץ לשנות את דפוס הנהיגה אליו הוא מורגל. 

מה כדאי לבדוק ולהשוות לפני שקונים רכב חשמלי? 

יש מספר פרמטרים לפיהם מומלץ להשוות בין מספר רכבים חשמליים:

 • המחיר. 
 • טווח הנסיעה של הרכב בהתאם לצרכי השימוש בו. 
 • הליך טעינת הרכב וזמן הטעינה הנדרש לטעינה מקסימלית של הסוללה. יש סוללות שנדרשות להן 4 שעות ואחרים 12 שעות. 
 • עלויות האחזקה של הרכב. 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אז מה היה לנו בכתבה:

רכב חשמלי

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עסק

למה עצמאיים צריכים להעסיק רואה חשבון?

בשנים האחרונות ניתן לראות לא מעט שינויים שהתרחשו בשוק העבודה, ביניהם ההעדפה של עובדים שכירים להפוך לעצמאיים וחופשיים ממעסיקים. בין אם מונעים על ידי הרצון לאוטונומיה רבה יותר, רצון לפיתוח מקצועי או תגובה לשינויים כלכליים – העבודה העצמאית מציעה יתרונות רבים.

קרא עוד »
בית מעוצב

מעצבים מחדש: רעיונות עיצוב לכל חדרי הבית

עיצוב הבית הוא אחד הנושאים המרתקים והחשובים ביותר עבור כל מי שמעוניין ליצור סביבת מגורים נעימה, מזמינה ופונקציונלית. במאמר זה נעניק לכם כמה רעיונות מעניינים לעיצוב המטבח, הסלון, חדר הילדים, חדר ההורים ועוד – המשיכו לקרוא.

קרא עוד »
בישול בבית

בישול ביתי: הכירו מזונות טעימים שהם גם בריאים

החיים המודרניים שלנו מנוהלים לרוב על ידי מרכיבי נוחות בשגרת יומנו, ולכן כך גם אפשרויות האוכל שאנו צורכים מצטמצמות לכדי היצע נגיש ומגוון, אך גם תעשייתי ברובו. בשנים האחרונות נוצרה מודעות הולכת וגוברת לתזונה בריאה ומאוזנת, כשהבישול הביתי מעניק שלל יתרונות תזונתיים נוסף על חוויה קולינרית מיוחדת.

קרא עוד »

שף פרטי לאירועים קטנים שישנה את האירוע שלכם

כשזה מגיע לאירוח אירוע קטן, כל פרט חשוב. אחת הדרכים להרשים את האורחים וליצור חוויה בלתי נשכחת היא על ידי שכירת שף פרטי. שף פרטי יכול לתת מענה לצרכים ולהעדפות הספציפיות שלך, לעצב תפריט מותאם אישית שיגרה את בלוטות הטעם שלך וישאיר רושם מתמשך.

קרא עוד »