כל מה שמעניין במקום אחד

מהו רכב חשמלי מומלץ בשנת 2023

קצב הרכישות של כלי רכב חשמליים בישראל גדל באופן ניכר בשנים האחרונות והוא מהווה הצלחה משמעותית בתחום הסביבתי. בתוך פחות משלוש שנים קפצו המכירות מנתח אפסי לכ-15% ארבעת החודשים הראשונים של שנת 2023. לפי ההערכות בשוק, השנה יימכרו בישראל כ־40 אלף מכוניות חשמליות. מה נחשב לרכב חשמלי מומלץ בשנת 2023? אתם מוזמנים לקרוא כעת. 

מדוע הביקוש לרכב חשמלי גדל כל הזמן?

אם בעבר רכבים חשמליים נחשבו למוצר יקר ולא נגיש, הרי שבשנים האחרונות חל שינוי לטובה ותפוצתם עלתה. רכבים חשמליים הם כבר לא רק לעשירים בלבד או נחשבים ניסיוניים. הם הפכו לפופולאריים מאוד בכל העולם בשל שינוי שחל בעולם התחבורה. חברות הרכב הגדולות זיהו את השינוי בדעת הקהל העולמית המעריכה יותר ויותר סביבה ירוקה. הפיתוח והייצור שלהן הולך וגדל כל העת, דבר שמביא לשינוי גם במחירים לטובת הצרכן. 

מה הם היתרונות של רכב חשמלי?

אפשר למנות מספר יתרונות לרכישת רכב חשמלי. אלו הם:

 1. נהגי רכב חשמלי מבקרים פחות במוסך ומוציאים פחות כסף על טיפולים. השחיקה של מערכת ההנעה נמוכה באופן משמעותי ולכן גם עמידה ואמינה הרבה יותר, עם פחות אופציות לתקלות. מי שביקור במוסך הוא לא הפייבוריט שלו יעדיף מכונית חשמלית. 
 2. כמובן שלא צריך להכביר במילים על הכיף בוויתור על תדלוק בתחנות דלק. וגם לעמדות טעינה לא צריך להגיע יותר מדי. מגיעים הביתה בסוף היום ומטעינים הרכב. בבוקר הוא מתודלק באנרגיה מלאה המספיקה לכמה מאות קילומטרים.
 3. הפקקים לא גוזלים אנרגיה. להיפך. הם מייצרים אותה. לא רק שצריכת האנרגיה של רכב חשמלי היא מינימלית ויעילה, אלא שמאפייניי הצריכה שלה שונים לחלוטין מאלו של מכוניות בנזין והרבה יותר הגיוניים.
 4. לא צריך להחליף סוללה כל כך מהר. רוכשי מכוניות חשמליות חוששים מהמחיר הגבוה של הסוללות ומתדירות החלפתן. אולם מניסיון שהצטבר ברחבי העולם מתברר שלא רק שערכת הסוללה מחזיקה מעמד מאות אלפי קילומטרים, אלא שבמרחק זה יורדת תפוקתה  בכמה אחוזים בודדים בלבד.
 5. מחיר הסוללות הולך ויורד עם הזמן. באמצעות מחקר ופיתוח, חברות הרכב הגדולות מצליחות לייצר כיום סוללות איכותיות וזולות יותר וכאשר תידרש החלפה שלהן, המחיר יהיה נמוך הרבה יותר ממחירן בעבר. 

התחרות גדולה ויש יצרנים רבים של רכבים חשמליים. מה הופך רכב חשמלי למומלץ?

קיימים מספר פרמטרים שכדאי לבחון לפני שבוחרים רכב חשמלי. אלו הם:

 1. בטיחות. האם הרכב מצויד בכל מערכות הבטיחות המתקדמות המגינות על נוסעיו ועל משתמשי הדרך מסביב.
 2. המערכת החשמלית. 400 וולט זה המתח המקובל ברכבים חשמליים. רכב חשמלי עם 800 וולט נהנה מיתרונות רבים ובהם טעינה מהירה.
 3. רכב חשמלי מומלץ יהיה מצויד בטעינה ביתית, AC, תלת פאזית, כך שיוכל לקבל טעינה של 11 קו"ט, דבר המבטיח כי הטעינה תושלם במהלך הלילה.
 4. טווח הנסיעה. לטווח של מכונית חשמלית יש משמעות רבה. הכוונה למרחק שהרכב מסוגל להגיע בין הטעינות מבלי שהנהג יאלץ לשנות את דפוס הנהיגה אליו הוא מורגל. 

מה כדאי לבדוק ולהשוות לפני שקונים רכב חשמלי? 

יש מספר פרמטרים לפיהם מומלץ להשוות בין מספר רכבים חשמליים:

 • המחיר. 
 • טווח הנסיעה של הרכב בהתאם לצרכי השימוש בו. 
 • הליך טעינת הרכב וזמן הטעינה הנדרש לטעינה מקסימלית של הסוללה. יש סוללות שנדרשות להן 4 שעות ואחרים 12 שעות. 
 • עלויות האחזקה של הרכב. 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אז מה היה לנו בכתבה:

רכב חשמלי

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

כיצד בוחרים איזה מקצוע ללמוד?

בחירת המקצוע הנכון בשבילכם ללמוד יכולה להיות החלטה מרכזית שמעצבת את מסלול חייכם. תהליך הבחירה כרוך בשיקול של תחומי עניין אישיים, כישורים ושאיפות קריירה עתידיות.

קרא עוד »

מהי חשבונית פרופורמה?

נתקלתם במונח "חשבונית פרופורמה" ולא הבנתם במה מדובר? הגעתם למקום הנכון! אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בכל מה שקשור למונח המוזר הזה. נתחיל במשהו

קרא עוד »