כל מה שמעניין במקום אחד

משפצים את הבית? כך תבחרו הצללה למרפסת ולחצר

מרפסת

מרפסת פתוחה או חצר הן תוספות חיוביות מאוד לכל בית. האפשרות לשבת תחת כיפת השמיים, לבד או עם חברים או קרובי משפחה, משדרגת במידה ניכרת את איכות החיים. יחד עם זאת יש גם לא מעט שעות שבהן חם מדי מכדי לשבת בחוץ – אלא אם כן יש פתרון הצללה. שיפוץ הוא הזדמנות מצוינת להצטייד בפתרון כזה, וכאן בעמוד תמצאו טיפים לבחירה נכונה של הצללה לחצר או למרפסת.

סוכך

סוכך הוא פתרון הצללה יעיל במיוחד למרפסת. למעשה יש שני סוגים של סוככים, האחד הוא וילון אנכי שחוסם לגמרי את קרני השמש, והשני הוא סוכך זרועות שמייצר מעין "גג" למרפסת וכך מאפשר לשבת בה גם בשעות החמות של הקיץ.

תרומה נוספת של סוככים לאיכות החיים היא הורדת הטמפרטורה בבית, ולא רק במרפסת. מעבר לתועלת הפונקציונלית מדובר בפתרונות אסתטיים (אם בוחרים נכון, כמובן) שניתן להתאים לעיצוב הבית והמרפסת. ההפעלה של הסוכך היא חשמלית, כך שבלחיצת כפתור פשוטה ומהירה תוכלו לעבור ממצב של צל נעים למצב של מרפסת פתוחה לגמרי ולהפך.

פרגולה

פרגולה מתאימה גם למרפסות וגם לחצרות. כדי להבטיח מקסימום גמישות בשימוש, כדאי להעדיף גם את הפרגולות בגרסה החשמלית שלהן, כך שבשעת הצורך תוכלו לסגור בזריזות את הפרגולה וכשעוצמת הקרינה פוחתת לפתוח אותה וליהנות מהמראה שובה הלב של כיפת השמיים.

הפרגולות המתאימות לחיבור למנוע חשמלי הן פרגולות אלומיניום, ויש להן עוד שני יתרונות משמעותיים: ראשית, האלומיניום הוא חומר גלם עמיד מאוד, גם ביחס לרטיבות וגם ביחס להפעלת כוח מכל סוג; ושנית, זוהי מתכת קלת משקל ולכן התקנת הפרגולה פשוטה יחסית ולא יקרה. בנוסף, גם כשבוחרים בפרגולה ניתן להתאים את החזות שלה כך שיתקבל המראה הרצוי לחצר או למרפסת.

הקריטריונים העיקריים לבחירת ההצללה

הקריטריון הראשון לבחירת ההצללה למרפסת או לחצר שלכם הוא גודל השטח. הקריטריון השני הוא מסגרת התקציב, כשבאופן עקרוני פרגולה יקרה יותר מסוככים. עוד שיקול רלוונטי הוא הרגלי השימוש בשטח שאותו רוצים להצליל. סוכך למשל יכול להוות פתרון מצוין לסגירה של מרפסת שממילא לא יושבים בה בשעות החמות מאוד, אבל כן רוצים למנוע את ההשפעות המזיקות של החשיפה לשמש ישירה, הן על המרפסת והן על שאר האזורים בבית.

מקסימום נוחות ותועלת לטווח ארוך

עוד פרמטר משמעותי בבחירה הוא הנוחות. כדי שפתרון ההצללה יהיה באמת נוח לתפעול, כך שתובטח לכם גמישות מלאה, כדאי כאמור להעדיף פרגולה חשמלית או סוכך חשמלי שניתנים לפתיחה ולסגירה בקלות. בנוסף מומלץ תמיד לבחור מוצרים שימלאו את ייעודם לטווח ארוך, ובהתאם רצוי להזמין פתרונות הצללה אך ורק מחברות אמינות ואחראיות. באופן דומה, חשוב לבצע שיפוץ דירות עם קבלן רשום שמציג תיק עבודות מרשים.

מרפסת
אז מה היה לנו בכתבה: