כל מה שמעניין במקום אחד

ניקוי בלחץ מים גבוה השיטה המתקדמת לניקוי וחידוש חזיתות ומשטחים

בשנים האחרונות אנו רואים שיש יותר ויותר דגש על נראות חזיתות הבתים והשטחים החיצוניים זוכים לטיפוח ותחזוקה שוטפת וכתוצאה מכך נוצרת לשמחתנו סביבה נעימה ונקייה יותר .

כדי לשמור ולנקות את החזיתות משתמשים בטכנולוגיות מגוונות אך השיטה המומלצת והעוצמתית ביותר לניקוי חזיתות ומשטחים היא שטיפה בלחץ מים גבוה.

 

מה זה בעצם ניקוי בלחץ מים?

ניקוי בלחץ מים גבוה זוהי שיטת ניקיון אקולוגית שבה נעשה שימוש בלחצי מים גבוהים במיוחד החל מ200 בר  ועד 3000 בר. מכשיר הלחץ המכונה גם גרניק הוא בעצם מכשיר שבו יש משאבה עוצמתית שמעבירה את המים בעוצמה לצינור מותאם ומשם המים יוצאים דרך אקדח שמחובר לדיזה מתאימה לאופי העבודה (לכל ייעוד יש את הדיזה המתאימה, דיזה לגרפיטי, דיזה שוברת, דיזה מסתובבת ועוד) את הלחצים השונים מתאימים לשימוש השונה שנעשה באמצעות המכשור.

בנוסף יש מכשירי לחץ מים אשר מוציאים מים חמים עד 150 מעלות ובכך המכשיר הופך לקיטור מה שהופך את הניקיון לעוד יותר מוצלח.

ניתן לחבר את מכשיר הלחץ ליונק חול ולהתיז מים בשילוב חול לפעולות ניקיון אגרסיביות יותר.

 

 

מי צריך ניקוי בלחץ מים?

ניקוי בלחץ מים גבוה משמש לאין ספור פתרונות בשוק הפרטי, בענף התעשייה, בענף הניקיון, בענף הבנייה ועוד.

באמצעות טכנולוגיה זאת ניתן לנקות ולהסיר כתובות גרפיטי, לנקות אבנים משתלבות מכתמים קשים לרבות שאריות בטון ומסטיקים, לנקות ולחדש מראה של גגות רעפים, לנקות חזיתות מבנים ובניינים.

בענף התעשייה נעשה שימוש בלחצי מים גבוהים לניקוי פסי ייצור, סילואים ודודי קיטור.

ענף הבניה משתמש בלחץ מים גבוה לחציבת בטון, חספוס בטון, קילוף טיח, קילוף צבע ועוד.

 

איך זה עובד בעצם?

כאשר רוצים להשתמש בטכנולוגיה למטרת ניקיון של משטחים משתמשים במכשיר שטיפה בלחץ מים של 250-700 בר , ככל שהבר יהיה יותר גבוה כך הניקיון יהיה יותר עוצמתי ויסודי. למעשה המים הניתזים מהדיזה בעוצמה גבוהה וחודרים לכל החריצים והנקבוביות במשטח ובכך גורמים לכל הלכלוכים לצוף למעלה ולהתנתק מהמשטח, במקרים בהם המשטח ספג את הלכלוך ניתן להשתמש בלחץ מים משולב חול המייצר שיוף קל וכך יורדת שכבת האבן הראשונה ואיתה גם הכתם או לחילופין כאשר רוצים להוריד צבע או כתם שמן שנספג מומלץ להשתמש בלחץ מים חמים אשר ממיסים את החומר הספוג ומציפים אותו למעלה.

כאשר רוצים להשתמש בטכנולוגיה לפתרונות בתעשיה ובענף הבניה לרוב יעשה שימוש במכשירים של 500-3000 בר כאשר ככל שהברים גבוהים יותר כך נוכל לעשות דברים אגרסיביים יותר עם המכשיר, בלחצים גבוהים במיוחד ועם דיזות מותאמת לחץ המים הופך לסכין וככל שהעוצמה גבוהה יותר כך היכולת גבוהה יותר עד לאפשרות של חציבה בבטון.

 

חברת פרוג'ט עוסקת בניקוי בלחץ מים גבוה ומציעה מגוון פתרונות אקולוגים לניקיון ולתעשייה.

אז מה היה לנו בכתבה: