כל מה שמעניין במקום אחד

תוספי תזונה מומלצים לנשים

הצרכים התזונתיים של אדם יכולים להשתנות בין נשים על סמך גורמים כמו גיל, שלב החיים, מצב בריאותי והרגלי תזונה. למרות שבדרך כלל זה אידיאלי להעניק לגוף את כל החומרים המזינים לו הוא זקוק באמצעות תזונה מאוזנת היטב, חלק מהנשים עשויות להפיק תועלת מתוספי תזונה כדי למלא פערים בתזונה שלהן או לטפל בבעיות בריאותיות ספציפיות.
עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא לפני תחילת כל משטר של תוסף חדש – על מנת לוודא שהתוסף אכן מומלץ ולא עלול חלילה לגרום לנזק.

להלן כמה תוספי תזונה נפוצים שנשים עשויות לשקול, בהתאם לצרכים האישיים שלהן:

מולטי ויטמינים

מולטי ויטמין איכותי יכול לספק קשת רחבה של ויטמינים ומינרלים חיוניים התומכים בבריאות הכללית. חפש פורמולציה העונה על הצרכים הספציפיים של נשים, תוך התחשבות בגורמים כמו ברזל, חומצה פולית, סידן וכמובן, ויטמין D.

סידן וויטמין D

סידן חיוני לבריאות העצם, וויטמין D מסייע בספיגת סידן. נשים, במיוחד אלו בסיכון לאוסטאופורוזיס או עם חשיפה לא מספקת לשמש, עשויות להפיק תועלת מתוספי סידן וויטמין D. צריכת סידן מספקת חשובה במיוחד לנשים במהלך תקופת ההיריון וההנקה.

ברזל

ברזל הינו חיוני למניעת אנמיה מחוסר ברזל, השכיחה יותר אצל נשים, במיוחד בתקופת המחזור וההריון. נשים בהריון נזקקות לעיתים קרובות לתוספת של ברזל. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי  צריכת ברזל מוגזמת עלולה להזיק, ולכן יש ליטול אותה תחת פיקוח רפואי.

חומצות שומן אומגה 3

חומצות שומן אומגה 3, כולל EPA ו-DHA, ממלאות תפקיד בבריאות הלב ובתפקוד המוח. הם נמצאים בדגים שומניים, זרעי פשתן ואגוזי מלך. נשים שאינן צורכות מספיק מזונות עשירים באומגה 3 עשויות לשקול תוספי שמן דגים, במיוחד במהלך ההריון וההנקה.

חומצה פולית

חומצה פולית חיונית למניעת מומים בתעלה העצבית בעובר המתפתח במהלך ההריון המוקדם. נשים בגיל הפוריות, במיוחד אלו שמתכננות הריון, צריכות להקפיד על צריכה נאותה של חומצה פולית, בין אם באמצעות תזונה או תוספי מזון.

ויטמין B12

ויטמין B12 חשוב ליצירת תאי דם אדומים ולתפקוד נוירולוגי. נשים העוקבות אחר תזונה צמחונית או טבעונית עשויות להזדקק לתוסף B12, שכן ויטמין זה נמצא בעיקר במוצרים מן החי.

מגנזיום

מגנזיום מעורב בתפקודי גוף שונים, כולל תפקוד שרירים ועצבים, בריאות העצם וייצור אנרגיה. חלק מהנשים עשויות להפיק תועלת מתוספי מגנזיום, במיוחד אלו עם צריכת תזונה לא מספקת.

פרוביוטיקה

פרוביוטיקה מהווה למעשה כחיידקים מועילים התומכים בבריאות המעיים. חיידקים אלו יכולים להיות מועילים במיוחד לנשים המתמודדות עם בעיות עיכול או לאלו הנוטלות אנטיביוטיקה, שעלולה לשבש את האיזון הטבעי של חיידקי המעי.

ויטמין C

ויטמין C הוא נוגד חמצון התומך במערכת החיסון, מסייע בספיגת ברזל ממקורות צמחיים ותורם לבריאות העור. למרות שהוא מצוי בשפע בפירות וירקות, ניתן לשקול תוספת אם הצריכה התזונתית אינה מספקת.

ויטמין E

ויטמין E הוא נוגד חמצון התומך בבריאות העור ומגן על התאים מפני נזקים. למרות שהוא נמצא במזונות שונים, חלק מהנשים עשויות לשקול תוסף אם הצריכה התזונתית שלהן נמוכה.

חשוב שכל אישה תזכור כי הצרכים התזונתיים האישיים שלה יכולים להשתנות, ויש להשתמש בתוספי מזון כדי להשלים תזונה בריאה – ולא על מנת להחליף אותה.
חיוני לא לוותר על התייעצות עם רופא כדי לקבוע דרישות ספציפיות ולהבטיח שתוספי מזון בטוחים ומתאימים לפרופיל הבריאות האישי של אותה האישה – וכמובן, שהיא יכולה למקסם את התועלות והיתרונות אשר טמונים בנטילה של אותם תוספים.

אז מה היה לנו בכתבה: