כל מה שמעניין במקום אחד

5 משטחי שיש שחשוב להכיר

בחירת שיש למטבח מהווה חלק בלתי נפרד מעיצוב החלל. לבחירה נכונה ונבונה של סוג השיש תהיה השפעה רבה הן על הנראות של המטבח והן על הפונקציונאליות שלו.
כמובן, שבכדי לבצע בחירה חכמה ומתאימה יש לשים דגש על לא מעט פרמטרים ובין היתר: הרגלי השימוש שלכם בשיש – האם אתם בשלנים חובבים אשר עובדים לא מעט על השיש או שאתם מעדיפים להזמין משלוחים והשיש במטבח הוא בעיקר ליופי. מה גובה התקציב אותו אתם מבקשים להשקיע במטרה – מיותר אולי לציין שטווח המחירים של משטחי שיש הינו רחב במיוחד ומושפע מפרמטרים רבים. כמובן, גם התשובה לשאלה איך משטח השיש ישתלב עם הסגנון העיצובי והאלמנטים שבחרתם למטבחים אמורה להשפיע במידה רבה על הבחירה.
בכל מקרה, רגע לפני שאתם מקבלים החלטה, ההמלצה היא לערוך היכרות עם כמה שיותר אפשרויות ובכדי להקל עליכם באותה המטרה להלן 5 משטחי שיש בולטים ופופולאריים שחשוב שתזכו להכיר:

שיש אבן קיסר

מדובר באחד ממשטחי השיש הפופולאריים במיוחד עבור המטבח. אבן קיסר מהווה כמשטח אשר עשוי מקוורץ עם תוספים שונים, אשר עבר הליך חימום ולחץ, על מנת לקבל את התוצאה הסופית.
מה שמייחד את שיש אבן קיסר זאת האיכות הגבוהה לצד, מגוון רחב של עיצובים אופציונאליים לבחירה – מה שמבטיח שכל אחד יוכל לבחור מתוך ההיצע את הדגם המתאים ביותר בעבורו, אשר יכול להשתלב בצורה הרמונית במטבח.

שיש פורצלן

שיש פורצלן ידוע בזכות עמידותו הגבוהה מפני מפגעים שונים כמו: שחיקה, שריטות וחום גבוה – מה שהופך אותו לאפשרות אופטימאלית עבור אנשים אשר מרבים לעבוד במטבח ולהשתמש במשטח השיש עבור אותה העבודה – חיתוך, הנחת סירים וכיוצא בזה…
למשטח זה יש גם חסרון שחשוב להיות מודעים אליו והוא בא לידי ביטוי במחיר – המחיר של שיש פורצלן הינו גבוה יחסית – אך יחד עם זאת, ביחס לתועלת שניתן לקבל מדובר ללא כל ספק במחיר שכדאי ומומלץ לשלם.

שיש דקטון

משטח אשר משלב בתוכו את כל מה שניתן לבקש משיש למטבח ובין היתר: חוזק ואיכות, עמידות גבוהה מפני מפגעים שונים ונראות אסטטית ומרשימה – כאשר, ניתן לבחור מתוך היצע רחב של דגמים שונים.
מדובר בבחירה אשר יכולה להתאים למטבחים בעיצובים שונים ולספק מענה על הרגלי שימוש ועל צרכים מגוונים – ולכן, כדאי ומומלץ להכיר את אותה האפשרות ואף להתעמק בה.

שיש גרניט

גרניט הינו משטח טבעי אשר נוצר במעמקי האדמה. משטח זה טומן בחובו לא מעט יתרונות ובין היתר: עמידות גבוהה מפני חום, עמידות מפני שחיקה ומפני שריטות, נראות מרשימה ואפשרות לבחור בין מגוון רחב של עיצובים שונים – כך שניתן להתאים את המשטח לסגנון העיצובי ולאלמנטים אשר נבחרו עבור אותו המטבח.

שיש אינפיניטי

משטח שיש סינטטי אשר מאפיין בנראות מרשימה ובאיכות גבוהה. ניתן לבחור בין סוגים שונים של עיצובים וצבעים.
החיסרון של אותו המשטח טמון בתחזוקה – כאשר, יש צורך לדאוג לנקות אותו בכדי לשמור על הנראות ההתחלתית לאורך זמן ולמנוע הצטברות של כתמים "סרבניים" על גבי המשטח.

 

לסיכום, היכרות עם הסוגים השונים של משטחי השיש, עם היתרונות והחסרונות שלהם ועם המאפיינים שלהם, תהווה כפרמטר משמעותי וחשוב בדרך לקבלת ההחלטה הנכונה ולביצוע הבחירה המתאימה.
יש לשים לב שבכל תקופת זמן מתווספים עוד ועוד חידושים לעולם משטחי השיש ולכן, קיימת חשיבות גבוהה להישאר מעודכנים לגבי אותם החידושים – אשר בכוחם לשדרג ולשפר את טיב הבחירה הן מבחינת הנראות והן מבחינת הפונקציונאליות שלה.

אז מה היה לנו בכתבה: