כל מה שמעניין במקום אחד

איך להיפטר מזבובים קטנים בבית

זבובים, גם כשהם קטנים, מייצרים מטרד משמעותי. בנוסף מדובר בחרק דוחה מאוד, ולכן הנוכחות שלהם במטבח היא בלתי נסבלת, מה גם שהם עלולים להעביר אלינו חיידקים וזיהומים. בהתאם כדאי ללמוד איך להעיף זבובים מהבית בזמן קצר ובמקסימום יעילות – וכאן בעמוד תמצאו מידע רלוונטי ומועיל מאוד.

 

להציב מלכודת ביתית פשוטה

דרך אחת להתמודד עם מכת זבובונים בבית היא להכין מלכודת. אפשר להכין מלכודת כזו מאמצעים פשוטים שיש בכל בית כמעט: לוקחים כוס וממלאים אותה בחומץ תפוחים. אם אין לכם חומץ תפוחים אפשר לנסות מיץ ממותק, וזאת מפני שזבובונים נמשכים למתוק ולטעמים פירותיים. מכסים את הכוס בניילון נצמד ומוודאים שהוא צמוד לגמרי. מנקבים חורים זעירים במספר מקומות בניילון – והזבובונים ייכנסו דרכם פנימה לכוס, אבל לא יוכלו לצאת. אם יש כמות גדולה של זבובים קטנים בבית שלכם, הכינו כמה כוסות כאלה.

 

לייבש מקורות מים עומדים

מים עומדים מאפשרים לזבובונים להתרבות בקצב מהיר, ולכן הבעיה שלכם תחמיר. מים ללא תנועה הם גם אכסניה אהובה על יתושות כשהם מחפשים מקום להטלת ביצים – סיבה טובה נוספת לייבש כל מקור מים עומדים, ומיד. כמו כן כדאי להבין איך נוצר מקור מים כזה, ולוודא שהבעיה לא תחזור על עצמה.

 

לנקות ביסודיות את פתח הניקוז בכיור

עוד מקור אפשרי להופעת זבובונים אצלכם בבית הוא לכלוכים שהצטברו מתחת לפתח הניקוז של הכיור. בפרט מושכות את החרקים המעצבנים שאריות מזון שהפכו למשקע מזין עבורם. הניקוי חייב להיות יסודי מאוד.

אופציה אחת היא לשפוך אקונומיקה לתוך הפתח, לחכות כחצי שעה ואז לתת למים לזרום חופשי 2-3 דקות כדי לשטוף גם את חומר הניקוי וגם את שאריות הלכלוכים. אם תרצו ממש להשקיע, תוכלו לפתוח את הסיפון, לנקות גם אותו ולהזרים מים בצנרת כדי לשטוף אותה לגמרי.

 

למנוע מהזבובים מזון שהם אוהבים

פעולה נוספת שכדאי לבצע עוד לפני שמזמינים מדביר זבובים היא למנוע מהזבובונים גישה למזון שמושך אותם מלכתחילה למטבח שלכם. קודם כל כדאי לוודא שפח האשפה סגור תמיד, וגם לא לצבור יותר מדי זבל אלא להשליך אותו לפח של הבניין בתדירות גבוהה. בנוסף, רצוי לבדוק אם יש במטבח פירות שהתחילו להרקיב – אם תיפטרו מהם לפני שהם מרקיבים הסיכוי להגעת זבובי הפירות הקטנים יהיה נמוך יותר.

 

להזמין הדברה מקצועית

יש מצבים שבהם כל הפעולות הביתיות לא מניבות את התוצאה הרצויה, ועדיין יש כמות לא מבוטלת של זבובונים. במצב כזה נדרש כמובן פתרון מקצועי. כדאי לדעת שניתן לבצע הדברת זבובים קטנים בבית בעזרת חומרים המתאפיינים ברעילות נמוכה כך שאין סכנה לפגיעה במזון שיש אצלכם במטבח. היישום הוא באמצעות ריסוס, וחשוב להפקיד את המלאכה בידיים מקצועיות ומנוסות, כך שהבעיה תיפתר במהירות.

המאמר באדיבות חברת המדביר שמציל

אז מה היה לנו בכתבה: