כל מה שמעניין במקום אחד

איך לשנות מקצוע – טיפים ישימים

אף פעם מאוחר מדי להטמיע שינויים בחיים. וזה נכון לגבי כל התחומים ובין היתר גם לתחום המקצועי.
אז אם אתם מרגישים שאתם רוצים להטמיע שינויים בחיים שלכם בתחום המקצועי – לשנות מקצוע, מקום עבודה לקבל קידום וכיוצא בזה. קודם כל כדאי לקבל החלטות בנושא, להבין מה אתם רוצים ובשלבים הבאים להתקדם ולפעול על מנת להשיג את המטרות שהצבתם לעצמכם.

בשלב הראשון – מחליטים

השלב הראשון והמשמעותי ביותר הוא שלב קבלת ההחלטה – ויש לקבל החלטה שלמה במאת האחוזים ולא פחות מכך.
אז אם אתם מרגישים שלא טוב לכם בעבודה, שאתם לא חשים מסופקים, שאתם לא ממצים את הכישורים שלכם או שאתם לא מרוויחים מספיק.. בשביל לבצע שינוי אתם קודם כל צריכים לקבל החלטה על השינוי הזה.
והאם אתם מוכנים לעבור דרך שאולי היא לא פשוטה בכדי להטמיע את אותו השינוי.
ברגע שתקבלו החלטה שלמה, תוך הבנה שהיא גם יכולה לטמון בחובה אתגרים שונים, אתם תהיו מחויבים עליה ותעברו את כל הדרך הנדרשת בדרך להשגת המטרה.

בשלב השני – מתכננים את הדרך

יש לקחת בחשבון שהדרך לעבר שינוי מקצוע יכולה להיות לא קצרה. כמובן, שיהיו מקרים בהם המזל שלכם יכול להאיר ותוכלו להטמיע את השינויים בקלות יחסית – ואולי גם למצוא עבודה חדשה בתקופה קצרה. יחד עם זאת, עם יש לכם דרישות פרטניות מהמשרה הבאה שלכם, יש לקחת בחשבון שכנראה תצטרכו לעבור דרך בשבילה.
מאוד יכול להיות שתצטרכו לעבור הליך של לימודים – ובמקרים רבים מדובר בלימודי תואר או בלימודי תעודה ארוכים. יכול להיות שגם תצטרכו לשלוח לא מעט קורות חיים ולהגיע ללא מעט ראיונות עבודה. בכל מקרה, חשוב שתיקחו בחשבון את כל שלבי הדרך עד לשלב ההגעה למטרה.

בשלב השלישי – נקיטה בצעדים/ הרשמה ללימודים

אז אחרי שהבנתם ושרטטם פחות או יותר את הדרך שאתם צריכים לעבור, בשלב הבא תוכלו לצאת לאותה הדרך.
בשלב זה תתחילו לנקוט בצעדים הנדרשים בדרך לשינוי המקצוע – עכשיו, חשוב לציין שבשלבים ההתחלתיים כדאי לקבל החלטה מושכלת אם אתם כבר מעוניינים לעזוב את העבודה הקודמת או לשמור עליה עד שתשלימו את כל הצעדים המקדימים הנדרשים.
כך שאם לדוגמא הבנתם שבכדי לעשות שינוי והסבת מקצוע אתם צריכים לפנות לקורס לימודי פסיכולוגיה.
זה בדיוק הזמן לבחור את הקורס המתאים ואת המסגרת המתאימה – וכמובן, גם לערוך את כל הבירורים המקדימים אשר נדרשים בדרך לקבלת ההחלטה הנכונה והמתאימה ביותר בעבורכם.

בשלב הרביעי – להתחיל לפעול

אחרי שהשלמתם את כל הצעדים המקדימים תוכלו להתחיל לפעול בפועל על מנת לבצע את השינויים.
זה הזמן לערוך לעצמכם את קורות החיים (אם החלטתם שהשינוי התעסוקתי יהיה מחוץ למקום העבודה הנוכחי). כמובן, שכדאי להשקיע ביצירת קורות חיים איכותיים אר מעבירים בצורה המיטבית את מי שאתם, את היתרונות שלכם ואת מה שאתם רוצים.
לאחר מכן, תוכלו לשלוח את קורות החיים, להיות מוזמנים לראיונות עבודה – וכמובן, גם בתקווה שלהתקבל. ברגע שתתקבלו למקומות עבודה כל שנשאר לעשות זה לבחור – מה נכון בעבורכם ואיפה אתם רואים את עצמכם משתלבים בשנים הקרובות.

לסיכום, אם אתם רוצים למצות את הכישורים שלכם, להרגיש מסופקים בעבודה – מה שישפיע במידה רבה על איכות החיים שלכם ועל תחושת הסיפוק הכוללת שלכם. אז אל תהססו להטמיע ולבצע שינויים. כמובן, שכדאי לקבל החלטות מושכלות בנושא וליישם אותם בצורה הטובה ביותר בדרך להשגת המטרות שהצבתם לעצמכם – ובטח יש ל אמעט מטרות שכאלה.

אז מה היה לנו בכתבה: