כל מה שמעניין במקום אחד

דרכון הוא תעודת נסיעה, המונפקת בדרך כלל על ידי ממשלת מדינה, המאשרת את זהותו ואת הלאום של המחזיק בו לצורך נסיעות בינלאומיות

דרכון הוא מסמך שמנפיק על ידי ממשלת מדינה לאזרחיה, וגם לחלק לא-אזרחים, המאשרת את זהותם וזכותם לנסוע.

השימוש הראשון הידוע במילה "דרכון" היה ב-1772.

דרכון הוא מסמך המזהה את המחזיק כאזרח של מדינה מסוימת ומקנה לו את הזכות לנסוע לאותה מדינה וממנה.

הסוג הנפוץ ביותר של דרכונים הוא ספר הנייר המסורתי. המידע בו כולל את שם המחזיק, תאריך לידתו, אזרחותו ותמונתו. מספר מדינות החלו לאחרונה להנפיק דרכונים אלקטרוניים המשובצים בשבב אלקטרוני המכיל את אותו מידע.

דרכון זר מונפק על ידי מדינה אחת לאזרח של מדינה אחרת למטרות נסיעות בינלאומיות. היא מאפשרת לבעליו להיכנס למדינות אחרות מבלי לקבל אשרות או לעבור ביקורת גבולות.

המונח "דרכון זר" משמש להתייחסות לדרכונים שהונפקו על ידי מדינות שאינן המדינה המנפיקה את הדרכון.

דרכון זר הוא מסמך נסיעה, בדרך כלל מסמך שמונפק על ידי מדינה אחת (מדינת המוצא) לאדם שאינו אזרח של אותה מדינה, המאפשר לאדם לטייל בינלאומית.

הדרכון הזר נדרש לעתים קרובות לכניסה למדינה אחרת או כהוכחת זהות במדינות מסוימות. הדרכון הזר עשוי להיות מוגבל בתוקפו ובמשך הזמן, או שהוא חסר מגבלות כלל.

דרכון הוא מסמך רשמי, המונפק בדרך כלל על ידי ממשלת מדינה, המאשר את זהותו ואזרחותו של המחזיק בו לצורך נסיעות בינלאומיות. דרכון מזהה את הנושא כאזרח של מדינה אחת ומאפשר לנושא לנסוע למדינות אחרות ולקבל הגנה בהיותו שם.

דרכון זר הוא מסמך המאשר את זהות המחזיק ולאום. הדרכון מונפק על ידי ממשלה לאומית, בדרך כלל באמצעות נציגויות דיפלומטיות וקונסולריות בחו"ל, או במקרים חריגים על ידי שגרירויות או קונסוליות.

הצורה הנפוצה ביותר של דרכון זר היא הדרכון הרגיל, המספק בדרך כלל רק אחד מאלה: זיהוי; עדות לאזרחות; עדות לאום; או מסמכי נסיעה. במילים אחרות, דרכון זר רגיל (או רגיל) אינו מספק כל סוג של אשרת כניסה למדינה אחרת.

כמה מדינות מנפיקות דרכונים ביומטריים כמו גם דרכונים רגילים – עם שבב המכיל נתונים ביומטריים על הבעלים או עם שבב משובץ המכיל חתימה דיגיטלית כדי למנוע התעסקות בנתונים בכרטיס – על מנת לספק אבטחה נוספת מפני זיוף ו

דרכון זר הוא מסמך המאפשר למחזיק להיכנס למדינה או לצאת ממנה. הוא משמש גם לזיהוי המחזיק בעת כניסה או יציאה ממדינה אחרת. המונח "דרכון" מגיע מהמילה הלטינית "passus" שפירושה "לעבור מעבר".

דרכון מונפק על ידי ממשלה למי שיש לו אזרחות במדינה זו. מטרת מסמך זה היא להוכיח את זהותו, הלאום והאזרחות של האדם. זה יכול לשמש כהוכחת זהות במצבים רבים כגון בעת הגשת מועמדות לעבודה, עלייה למטוס או קבלת ויזה למדינה אחרת.

המונח "דרכון" יכול להתייחס גם לחוברות הדרכונים עצמן המונפקות על ידי מדינות ובעלות עיצובים וצבעים שונים בהתאם ללאום שלהן.

הרעיון של דרכון הוא כזה שקיים כבר מאות שנים. זה מסמך שקובע מי יכול להיכנס ולצאת מהמדינה, ומי רשאי להתאזרח. בעבר זה נקבע על פי גזע, דת או מוצא אתני. כיום, דרכונים מונפקים על ידי מדינות לאזרחיהן.

ארצות הברית מנפיקה דרכונים לאזרחים אמריקאים וכן לאנשים ממדינות אחרות שקיבלו אזרחות חוקית בארצות הברית. אזרחים של מדינות זרות יכולים גם להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית ולהיות זכאים לדרכון אמריקאי אם הם עומדים בדרישות מסוימות הקבועות בחוק (לדוגמה, להיות בני 18 לפחות).

דרכון מונפק על ידי מדינה לאזרחיה כדי לאפשר להם לנסוע אל וממנה. זהו מסמך של זהות ולאום.

דרכון הוא צורת הזיהוי המקובלת ביותר, אך אין לו הבחנה מיוחדת בין מדינות. דרכון מעניק מידה של הגנה למחזיק, אך אינו נחשב ערובה מוחלטת לבטיחות או הגנה משפטית בכל המקרים.

הדרכון הזר הוא מסמך שמנפיק מדינה לאזרחיה ומאפשר להם לנסוע לחו"ל. הדרכון מונפק על שם ראש המדינה, וניתן להשתמש בו לצורכי זיהוי.

המונח "דרכון" מקורו במילה הלטינית מימי הביניים "passaportum", שמשמעותה במקור היתר לעבור דרך שער או מחסום. מאוחר יותר הוא הורחב כך שיכלול מסמכים המאפשרים נסיעה מחוץ למדינה משלו, כמו ויזות ואישורים בינלאומיים אחרים.

דרכון הוא מסמך מעבר שמנפיק מדינה לאזרחיה, המאפשר להם לנסוע לחו"ל ולחזור הביתה.

זהו מסמך זיהוי רשמי המאפשר לאדם המחזיק בו לחצות גבולות ולהיכנס למדינות אחרות.

דרכון הוא תעודת נסיעה מוכרת בינלאומית המונפקת על ידי ממשלת מדינה לאזרחיה ולעיתים גם לאנשים אחרים. תפקידו העיקרי של דרכון הוא לספק זיהוי.

האזכור הידוע הראשון של המילה "דרכון" היה בשנת 1414 במדריך חוק שכתב הדוכס מבורגונדי. בעבר, דרכונים נכתבו בכתב יד על נייר ולאחר מכן הוצגו עם מסמכי נסיעה אחרים במכס לצורך אימות. כיום, הם בדרך כלל אלקטרוניים וניתנים לקריאה במכונה.

ארצות הברית היא אחת המדינות הבודדות בעולם המחייבות אדם להיות בעל דרכון אמריקאי על מנת להיכנס ולצאת מהמדינה. דרכון אמריקאי הוא מסמך נסיעה מוכר בינלאומי, מה שאומר שמדינות אחרות יכבדו אותו גם כן, ויאפשרו לכם לבקר בהן מבלי שתצטרכו לקבל ויזה מראש.

ניתן להשיג דרכון אמריקאי על ידי מילוי טופס בקשה ושליחתו עם תיעוד תומך כגון תעודת לידה, הוכחת אזרחות ושתי תמונות עדכניות שלך שצולמו על רקע בהיר (אסור להרכיב משקפיים או כיסוי ראש כלשהו) . זמן הטיפול עבור הבקשה שלך ישתנה בהתאם למהירות שבה המסמכים שלך מתקבלים על ידי המרכז הלאומי לעיבוד דרכונים של מחלקת המדינה בפילדלפיה, פנסילבניה, אך בדרך כלל לוקח בערך

אז מה היה לנו בכתבה: