כל מה שמעניין במקום אחד

כל מה שחשוב לדעת על ניקוי עור הפנים

ניקוי הפנים הוא חלק בסיסי ומשמעותי במיוחד בטיפוח העור. באמצעות ניקוי נכון של העור ניתן להסיר לכלוך, שמן, איפור ולכלוכים מהפנים.
שגרת ניקוי נכונה, תוך שימוש באמצעים האיכותיים והנכונים למטרה, הינה חיונית לשמירה על עור בריא וצלול.

אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על ניקוי פנים:

חשיבות ניקוי הפנים

ניקוי עור הפנים מסייע בהסרת לכלוך, חיידקים, זיעה ומזהמים המצטברים על העור של כל אחד מאיתנו במהלך היום ניקוי יעיל מסייע במניעת נקבוביות סתומות (מה שעלול להוביל לאקנה ופצעונים). ניקוי פנים גם משפר את בריאות העור – כאשר, פנים נקיות מאפשר למוצרי טיפוח אחרים, כמו קרמי לחות וסרום, לחדור ולעבוד בצורה יעילה יותר. באמצעות ניקוי נכון של הפנים ניתן גם לשמור על איזון  pH – ניקוי נכון עוזר לשמור על איזון ה-pH הטבעי של העור, החשוב מאוד לבריאות העור – ולכן, כדאי לשים דגש משמעותי על הנושא הזה ולהיות מודעים אליו.

בחרו את תכשירי הניקוי הנכונים

בכדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, יש לבחור בתבונה את תכשירי ניקוי העור. בהליך הבחירה יש לשים דגש על פרמטרים כמו התאמה לסוג העור – שמן, יבש, מעורב רגיש וכיוצא בזה.
כדאי לשים דגש על המרכיבים – כאשר ההמלצה היא להעדיף חומרי ניקוי עדינים, עם מינימום של חומרים הנחשבים כמגרים.
בהליך הבחירה יש לשים דגש על מטרות הטיפוח והייעוד של אותם התכשירים.
בחירה נבונה אמורה גם לשים דגש על היכרות על התכשירים השונים המיועדים למטרה לדוגמא: סבון פנים, מים מיסלריים וכיוצא בזה.
ככל שתכירו בצורה מעמיקה יותר את סוגי התכשירים, כך תוכלו לבצע בחירות נבונות יותר וכמובן, גם להתאים אותם למצב עור הפנים שלכם.

תדירות השימוש

בדרך כלל מומלץ לנקות את הפנים גם בבוקר וגם לפני השינה. בצורה כזאת ניתן להסיר שומנים וזיהומים למשך הלילה ולהכין את העור שלכם ליום ולהגן עליו בצורה המקסימאלית. כמובן, שאם אתם עושים שימוש בתכשירים שונים ההמלצה היא להקפיד וליישם את ההוראות או ההנחיות אשר מגיעות עם אותם התכשירים המדוברים.

הקפדה על טכניקת ניקוי נכונה

התחילו עם פנים רטובות כדי לאפשר לניקוי ליצור הקצפה איכותית ולהתפזר בצורה אחידה.
דאגו להשתמש בכמות הנכונה – כמות קטנה של חומר ניקוי, בדרך כלל כמות בגודל אפונה, היא בדרך כלל מספיקה.
יש להקפיד על עיסוי עדין – יש השתמש בקצות האצבעות כדי לעסות בעדינות את חומר הניקוי על הפנים בתנועות סיבוביות. הימנע מקרצוף חריף, שעלול לגרות את העור.
התרכזו באזורים בעייתיים – שימו לב יתרה לאזורים עם איפור, קרם הגנה או זיהומים גלויים.
פעולה נוספת שיש להקפיד עליה היא לשטוף את הפנים במים פושרים עד להסרת כל חומר הניקוי. הימנעו ממים חמים, מכיוון שהם יכולים להסיר את העור שלך משמנים טבעיים.
דאגו לייבש בעדינות את הפנים שלך עם מגבת נקייה. הימנעו משפשוף, שעלול לגרום לחיכוך וגירוי.

לסיכום, עור הפנים שלנו חשוף ללא מעוט גורמים מזיקים ולכן, קיימת חשיבות לעשות כל מה שניתן בכדי להגן עליו בצורה המקסימאלית. קיימת חשיבות גבוהה לציין שיש לא מספר תכשירים, שיטות ודרכים שניתן ליישם על מנת להשיג את המטרה.
מהסיבה הזאת, ההמלצה היא לקבוע שגרה קבועה לניקוי וטיפוח של עור הפנים וכמובן, להקפיד וליישם את אותה שגרה על בסיס יומי – והעדפה אמורה להיות כמובן לפעמיים ביום – פעם בבוקר בתחילת היום ופעם בערב בסוף היום.

אז מה היה לנו בכתבה: