כל מה שמעניין במקום אחד

כמה זמן לוקח לקבל היתר בניה

קבלתו של היתר בניה הוא חלק בלתי נפרד מהליך רישוי בניה חוקית מכל סוג שהוא. ללא ההיתר, לא ניתן יהיה לבנות בצורה חוקית ומוכרת על ידי החוק במדינת ישראל. הליך קבלתו של היתר הבניה נעשה מול גורמים בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, וייתכנו שינויים והבדלים בין התנאים לקבלו בין האזורים השונים.

אז כמה זמן לוקח לקבל היתר בניה? כמה זה יעלה לכם, עם כל ההוצאות הנלוות? רק דרך גורם מקצועי ומוסמך כמו חברת ברקת ניתן יהיה לעבור את המשוכה של קבלת היתר הבניה בזמן שפוי וללא כל עיכובים בדרך, עם כל המידע בצורה פשוטה ומפורטת!

בירורים ובקשת מידע בנוגע למיקום

בתחילת התהליך עוד לפני שמורידים כלים לשטח ומוציאים לפועל את הבניה הראשונית, יש לבצע בדיקה מקיפה ויסודית של הקרקע. זה אומר שאתם חייבים לפנות לוועדה המקומית של האזור בו הנכס אותו אתם מעוניינים לבנות ולבקש מידע אודות אותו נכס. על סמך המידע הזה תוכלו להעריך האם בכלל ניתן לבצע בניה בהיתר כחוק. במסגרת הליך קבלת המידע כולל את כלל הנושאים הקשורים לבקשה הנ"ל כגון גודלו והיקפו של השטח המדובר, בעלי הזכויות על הקרקע, שרטוטים ותכנוני בניה של הנכס ועוד נקודות רלוונטיות באשר יימצאו.

ההכנה של הבקשה לקראת היתר

אחרי קבלת המידע אודות הנכס, עוברים לשלבים היותר בירוקרטיים – מכינים את  הבקשה לקראת ההגשה להיתר הבנייה בצורה מלאה. במסמך הבקשה צריך לציין את התוכנית, האישורים מכלל הגורמים הקשורים המאשרים כמו מנהל מקרקעי ישראל, ארגון הכבאות וכו' וכן אישור על רישום זכויות חתומות. לאחר איסוף כל החתימות והאישורים הרלוונטיים, מגישים את הבקשה לוועדה המקומית וממתינים לתשובה.

לעשות את זה לבד או דרך עזרה מקצועית?

ההליך של קבלת היתר בניה לוקח זמן רב ועשוי להיקלע לקשיים בירוקרטיים, בעיות שאין בידכם הכוח, המידע והכלים להתמודד מולן בצורה מקצועית. רק דרך אנשי מקצוע שמבינים בתחום זה יוכלו לסייע לכם לקבל היתר בניה בזמן מהיר באופן יחסי מאשר שתעשו את זה בעצמכם. עזרה מצדו של גורם מקצועי כמו דרך חברת ברקת תסייע לכם בטווח הקצר והארוך להתמודד מול הגופים והרשויות עד קבלת היתר הבניה לו אתם מייחלים.

קבלת היתר בנייה – עלויות

אם אתם רוצים לדעת כמה עולה להוציא היתר בניה תדעו כי העלויות הכרוכות בהיתר הבניה תלויות בהיקף הבניה כמובן. יש בניה קטנה יחסית כמו הקמת פרגולה ויש להקים מבנה יש מאין. היתר בניה, מלבד העלויות הקיימות במהלך הדרך, נחשב גם כהוצאה קבועה מבחינת הארנונה, שכן אתם מוסיפים עוד שטח לבית במידה והוא קיים. יש את ההוצאות השונות כמו אגרות הדרושות לקבלת האישורים מהגורמים הרלוונטיים המאשרים עלותו של הליך קבלת היתר בניה יכול להתחיל בסביבות של כמה מאות שקלים ועד עשרות אלפי שקלים בבניה מאסיבית יותר. מלבד זאת, יש גם הוצאות נוספות כמו מקדמת היטל השבחה.

אז מה היה לנו בכתבה: