כל מה שמעניין במקום אחד

מכירת נכס בתל אביב 

מכירת נכס 

מי שיש ברשותו דירה, בית, חנות או כל נכס אחר, מעוניין מעת לעת למכור אותו עקב סיבות שונות. יש כאלו שרוצים לעבור לגור בסביבת מגורים אחרת, זקוקים לדירה גדולה, קטנה יותר או מחליטים שזה הזמן לעבור לדיור מוגן. בכל אחת מהאופציות האלו המגמה היא למכור את הנכס בסכום הגבוה ביותר שאפשרי, וכך לבצע את הצעד הבא הכולל קניית נכס אחר או ביצוע כל צעד מהותי בחיים. 

מחירי הדירות הרקיעו שחקים בשנים האחרונות באזורים שונים בישראל ובמיוחד בתל אביב. יש גם שכונות ספציפיות שרמת המחירים בהן עלתה באופן קיצוני כמו בנווה צדק שבגבול יפו תל אביב ובשדרות רוטשילד. לכן כדי להוציא את המקסימום בעת המכירה, חשוב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין בתל אביב שיבצע הערכת שווי ערך של הנכס ובהתאם לכך יוכל המוכר לדעת מהו הסכום המקסימלי שהוא יוכל לקבל עבור הרכוש שלו. 

 

החשיבות של הערכת נכס 

ההבדל הכספי בין מחיר המכירה על פי החשיבה של המוכר מול המחיר בפועל שקובע השמאי עבור מכירת נכס עשוי להיות תהומי ולכן אין זה מפתיע שבשנים האחרונות כל בעלי הנכסים אינם מתחילים בצעדי המכירה, אלא לאחר קבלת הדוח המפורט של השמאי. 

מדובר במסמך מקיף ומקצועי ביותר אשר כולל כמה וכמה פרמטרים אשר משפיעים על ערכו של הנכס וכולם יחד מובילים לערך של הדירה. גם בעלי הדירות מופתעים לא אחת מהתוצאה הסופית של דוח השמאי כיוון שגם הם לא ציפו שערכו של הבית הוא כה גבוה. 

 

דוח שמאי 

עבור מכירת נכס השמאי סוקר את סביבת המגורים, אם מדובר בשכונה איכותית שיש בה בתים רבי קומות, שכונה של ווילות או שכונה שיש בה את שתי האופציות. מהו החתך הסוציואקונומי של תושבי האזור ומהי הרמה שנקבעה עבורם

 על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שבחנה נושא זה.

לאחר מכן סוקר השמאי את הדירה עצמה, היכן היא ממוקמת כמו לדוגמה קומה רביעית מתוך שמונה קומות או דירת גג הממוקמת בקומה העשרים ושלוש. השמאי יפרט עבור מכירת נכס את גודלה של הדירה במטרים מרובעים, כמה חדרים היא כוללת, כמה חדרי אמבטיה, גודלן של המרפסות ועוד. 

כמו כן הוא יפרט את מצבו של הנכס, אם זהו נכס ישן שנבנה לפני שנים רבות, או לחלופין נכס חדש יחסית. אם בוצעו בו שיפוצים, או שהוא נותר כפי שנראה לאחר בניית הבניין, אם החללים עוצבו על ידי מעצבי פנים וכו'. 

 

השוואות פיננסיות של מכירת נכסים 

אחד הפרמטרים החשובים ביותר של השמאי עבור מכירת נכס הוא בדיקת מחירי המכירה בפועל של נכסים דומים או זהים שנמכרו לאחרונה. כשהוא מוסיף נתון זה לשאר המידע שהצטבר לגבי סביבת המגורים והנכס עצמו, קל לו להגיע למסקנה מהו הסכום שאפשר לדרוש כאשר מציעים את הנכס למכירה. 

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים

עסק

למה עצמאיים צריכים להעסיק רואה חשבון?

בשנים האחרונות ניתן לראות לא מעט שינויים שהתרחשו בשוק העבודה, ביניהם ההעדפה של עובדים שכירים להפוך לעצמאיים וחופשיים ממעסיקים. בין אם מונעים על ידי הרצון לאוטונומיה רבה יותר, רצון לפיתוח מקצועי או תגובה לשינויים כלכליים – העבודה העצמאית מציעה יתרונות רבים.

קרא עוד »
בית מעוצב

מעצבים מחדש: רעיונות עיצוב לכל חדרי הבית

עיצוב הבית הוא אחד הנושאים המרתקים והחשובים ביותר עבור כל מי שמעוניין ליצור סביבת מגורים נעימה, מזמינה ופונקציונלית. במאמר זה נעניק לכם כמה רעיונות מעניינים לעיצוב המטבח, הסלון, חדר הילדים, חדר ההורים ועוד – המשיכו לקרוא.

קרא עוד »
בישול בבית

בישול ביתי: הכירו מזונות טעימים שהם גם בריאים

החיים המודרניים שלנו מנוהלים לרוב על ידי מרכיבי נוחות בשגרת יומנו, ולכן כך גם אפשרויות האוכל שאנו צורכים מצטמצמות לכדי היצע נגיש ומגוון, אך גם תעשייתי ברובו. בשנים האחרונות נוצרה מודעות הולכת וגוברת לתזונה בריאה ומאוזנת, כשהבישול הביתי מעניק שלל יתרונות תזונתיים נוסף על חוויה קולינרית מיוחדת.

קרא עוד »