כל מה שמעניין במקום אחד

קורסי הייטק עם עבודה מובטחת – האם יש דבר כזה?

תמיד חלמתם למצוא את עצמכם משתלבים במקצועות ההייטק? היום ישנם קורסי הסבה להייטק אשר מאפשרים לכם להפוך את החלום למציאות ברת השגה. במקום ללמוד תואר במשך 3 עד 4 שנים, יהיה ניתן לקצר את התהליך באופן מהותי. חלק מהמכללות מציעות עבודה מובטחת עם סיום הלימודים, מה שמפתה אנשים רבים. הרי מה יכול להיות יותר טוב מאשר להשתלב במקום עבודה עם קבלת התעודה? אך לא תמיד המציאות מצטיירת כפי שהיא נשמעת לכם. אנו כאן כדי להסביר את הפלוסים ואת המינוסים של קורסי הייטק עם עבודה מובטחת בסופם. יכול להיות שתבינו בסופה של הדרך כי מוטב לכם לבחור במסלול אחר או להמשיך לדבוק במסלול הזה.

 

קורס ייעודי שנותן כרטיס כניסה לעבודה

 

מה יכול להיות יותר טוב מאשר ללמוד כמה חודשים, ובסוף גם למצוא עבודה מובטחת? המון אנשים שסיימו קורסי הייטק מספרים כי הם לא הצליחו למצוא עבודה. הרצון למצוא עבודה מקשה, בטח כאשר אין לכם הכוונה מקצועית של אנשי מקצוע. חלק ממוסדות הלימוד רק דואגים ללמד, מבלי לחשוב על היום שאחרי. מהסיבה הזאת ניתן לראות המון מכללות שמציעות קורסים והכשרות בהייטק במגוון מקצועות. כל אחד מהקורסים האלה מספק לכם כרטיס כניסה למקצוע שעד לא מזמן היה נראה לכם בלתי אפשרי. מדובר על מקצועות מעניינים כגון בדיקות תוכנה QA, קורסים בתחום הסייבר, קורסי פיתוח JAVA, DEVOPS ועוד.

 

הקושי האמיתי – מציאת העבודה

 

האם חשבתם עד כמה קשה להשתלב בעולם ההייטק? זה נכון שיש ביקוש גבוה, עם זאת גם ההיצע במקצועות השונים לא נמוך. מה שאומר שתמצאו את עצמכם מתחרים על תפקיד אחד יחד עם עוד כמה עשרות מועמדים אחרים. המשימה של חיפוש העבודה המושלמת בסיום ההכשרה היא משימה לא פשוטה, בלשון המעטה. זוהי הסיבה שבגללה רבים מוותרים על האופציה הזאת, ומתפשרים במציאת עבודות פחות רלוונטיות להם. החלטתם לעבור קורס הייטק? תדאגו כי בסוף גם יהיה לכם קל למצוא עבודה ולהשתלב בעולם הזה. מדובר על אופציה שלא כל אחד זוכה לה, לכן חשוב שתיקחו אותה בשתי ידיים.

 

מכללה שמבטיחה עבודה – האומנם?

 

זה לגמרי מציאותי! יש מוסדות לימוד שבזכות הקשרים הענפים שלהם עם מקומות העבודה, הם יכולים למצוא לבוגריהם עבודה. ובכך מציעים קורסי הייטק עם השמה.
חשוב לזכור שמוסדות הלימוד אשר מבטיחים עבודה בסיום ההכשרה מציבים דרישות סף מסוימות. מוסדות לימוד אלו מסננים את המעומדים בהתאם למשרה שכבר מחכה להם בסיום ההכשרה. כך החברה מקבל עובד שיהיה מוכן ומוכשר לבצע את העבודה על פי הסטנדרטים הקיימים. מדובר על מציאות שבה כל הצדדים מרוויחים, אף אחד מהצדדים לא יוצא מופסד. אם כבר תשקיעו המון זמן בלמידה במסגרת קורס, חובה לדעת כי העתיד ורוד. הרי בלי שתהיה לכם עבודה מובטחת תמצאו את עצמכם הולכים בערפל.

אז מה היה לנו בכתבה: