כל מה שמעניין במקום אחד

6 טיפים לאיך לקבל את המחיר הטוב ביותר על הרכב שלכם בעסקת טרייד-אין

עסקת טרייד אין היא אופציה נוחה למי שרוצה להחליף רכב – אבל יש כמה דברים שאפשר לעשות כדי למקסם את התמורה ולסיים את העסקה על הצד הטוב ביותר

אביבה טנא

כשהייתי ילדה, אבא שלי הקפיד להחליף את הרכב המשפחתי אחת לארבע- חמש שנים – ואני זוכרת היטב את התהליך הארוך והמייגע. הוא פרסם מודעה בעיתון (האינטרנט עוד לא היה אז בכל בית), ענה לשיחות טלפון, פגש קונים פוטנציאליים ששאלו המון שאלות, לקח את הרכב למכון בדיקה ועוד ועוד. ואחרי כל הטרחה הזו, הוא לא תמיד קיבל את הסכום שרצה – אלא פחות.

כיום, כששגרת החיים שלנו עמוסה ולחוצה הרבה יותר, ישראלים רבים מעדיפים לדלג על התהליך המתיש הזה – ולבחור באופציה של מכירת רכב בעסקת טרייד אין, בזכות הנוחות, ההיצע והחיסכון בזמן.

מה זה טרייד אין? העיקרון פשוט – פונים לגוף אחד שרוכש מאיתנו את הרכב הקודם, וממנו אנחנו גם קונים את הרכב החדש. במקום כאב ראש כפול, מרכזים את התהליך במקום אחד – ובמקום שתי עסקאות שונות, מבצעים עסקה אחת בלבד, כשמחיר הרכב הישן מנוכה ממחיר הרכב החדש.

עם זאת, בשל ההתרגשות בבחירת רכב חדש, אנשים רבים ממוקדים יותר בהיבט הזה של העסקה, ולא תמיד בודקים מה הם מקבלים עבור הרכב הישן, ואם אכן מדובר בתמורה ראויה. לכן, ריכזנו כמה טיפים שיסייעו להשיג את העסקה המיטבית עבורכם בטרייד אין – כך שתקבלו בדיוק את מה שמגיע לכם.

 1. בדקו את שווי הרכב במחירון
  הצעד הראשון הוא להבין מה השווי הריאלי של הרכב, כעמדת פתיחה למשא ומתן. כדי לעשות זאת, ניתן להשתמש במחירון בו משתמשות חברות הליסינג והטרייד אין – בדרך כלל, מחירון לוי יצחק הוא הרלוונטי.
 2. דאגו לניקיון הרכב
  אין תחליף לרושם ראשוני. מכונית נקייה, מצוחצחת ומבהיקה, מבפנים ומבחוץ, תעורר בקונים הפוטנציאליים תחושה נעימה הרבה יותר ותגדיל את סיכויי המכירה במחיר המבוקש. מאחר שמדובר בעניין מכריע, אל תסתפקו בניקיון עם הצינור של הגינה – גשו למכון שטיפה מקצועי, ובקשו גם ניקיון מנוע ותא מנוע.
 3. הציגו ספר טיפולים מסודר
  הקונים מעדיפים רכב שהם יכולים לראות במו עיניהם את היסטוריית הטיפולים שלו, גם כדי לוודא שלא מדובר ברכב הסובל מתקלות רבות, וגם כדי להיות בטוחים שהרכב טופל בזמנים המתאימים ובידיים מקצועיות. בנוסף, אם הרכב לאחר טסט או טיפול תקופתי –אפילו יותר טוב לחיזוק הרושם שהוא מטופל היטב.
 4. הפרידו את המשא ומתן על שתי העסקאות

במקום לדון במקביל במכירה של הרכב הקיים שלכם וברכישה של הרכב הבא – נהלו כל משא ומתן בנפרד. כך תהיו פנויים למקסם את התמורה שתקבלו, ולהוריד ככל האפשר את המחיר שתידרשו לשלם.

 1. ערכו סקר שוק
  פנו לכמה חברות טרייד-אין ודברו עם הנציגים שלהן בטלפון, כדי להתרשם מהיחס ומרמת השירות שתקבלו בכל חברה. סביר להניח שכבר בשיחות אלה תוכלו לסנן כמה חברות, ולהתמקד באחרות שיעשו עליכם רושם טוב ואמין.
 2. תזמנו את מועד המכירה
  גם בשוק הרכב, כמו בנדל"ן, יש עונות, ובתקופות מסוימות, הרכב יהיה אטרקטיבי יותר, מבחינת השימוש בו או מבחינת המחיר. כך למשל, יש כאלה המעדיפים למכור את הרכב לפני תחילת שנה חדשה, כדי שלא יספוג ירידת ערך נוספת, או לפני העדכון החודשי של מחיר המחירון, שעלול לרדת. רכב שטח, למשל, כדאי לנסות למכור בעונת הטיולים, בה השימוש בכלי רכב מסוג זה עולה.

סיכום

בשורה התחתונה, מכירה וקנייה של רכב בעסקת טרייד אין, יכולה לחסוך לנו זמן ומאמצים רבים. עם זאת, כדי לקבל את התמורה הטובה ביותר, רצוי לעשות מעט עבודת הכנה – מבדיקת מחיר המחירון ועד ניקוי הרכב וטיפול בו.

אז מה היה לנו בכתבה: