כל מה שמעניין במקום אחד

איך לבנות את המוניטין שלך בשילוב של עצמאי שכיר

כשאדם משלב בין היותו עצמאי ושכיר, עומד בפניו אתגר ייחודי – לבנות מוניטין חזק ואמין לעסק שילווה אותו אל עבר ההצלחה. המוניטין מהווה את התדמית והאמינות של האדם או העסק בקרב הציבור, והוא משמעותי ביותר להצלחתו בשני תפקידיו. איך בונים מוניטין עבור עצמאי שכיר בצורה הטובה ביותר? ננסה לענות בכתבה זו על השאלה. 

 

כיצד בונים מוניטין לעסק חדש?

כאשר אנו בונים מוניטין לעסק חדש, ישנם כמה גורמים חשובים שיש לשקול. אחד הדרכים היעילות לבניית מוניטין היא דרך יצירת קשר עם קהילת העסקים המקומית והתחברות לקבוצות הפייסבוק, הווצאפ והעסקים המקומית. בעזרת פגישות עם אנשי מקצוע מהתחום ומערכת הקשרים שלהם, ניתן להציע את השירותים או המוצרים של העסק החדש ולקבל המלצות חשובות מפיהם בשלב מאוחר יותר, בנוסף, חשוב להשתמש ברשתות חברתיות ולהפיץ תוכן מקצועי, כמו גם להשתתף באירועים והכנסים בתחום העסקי. ככל שתראו את עצמכם יותר וככל שאנשים יקטלגו אתכם בראשם כאנשי מקצוע מיומנים שמראים נוכחות – כך תזכו למוניטין טוב יותר. 

אם מדובר על עצמאי שכיר ניתן לעשות שימוש במעמד זה גם כן. אם רכשתם בעבודתכם כישורים, קשרים או יכולות ייחודיות, תציגו אותם בכל הזדמנות והפכו את עצמכם לבעלי מקצוע מיומנים ביותר בתחומכם ובעלי ניסיון שאין לאחרים, למשל, בעלי נקודת מבט ייחודית על הדברים.

 

חשיבות הגרפיקה בבניית המוניטין

בניית מוניטין חזק עבור עצמאי שכיר מחייבת גם יצירת הופעה מקצועית ואמינה בעיני הלקוחות והשותפים הפוטנציאליים. לכן, חשוב להשקיע בעיצוב גרפי איכותי ומקצועי שיתאים לפורמטים שונים, כמו אתר האינטרנט של העסק ודף הפייסבוק שלו. שימוש בתמונות איכותיות, פונטים ייחודיים ונראות מקצועית ומרשימה יכולים לתרום לאותה תחושה החיובית ולהשארת הרושם בקרב הקהל. כמו כן, ניתן לשקול שימוש בגרפיקה ממותגת בחומרי השיווק ובקידום, כדי לייצר זיהוי חזק, למשל באמצעות לוגו ושימוש בצבעים התואמים אותו. 

חשוב לזכור – אנשים רוצים לראות תמונות מהעסק, אלה לא צריכות להיות מבוימות אלא תמונות אותנטיות מהעסק עצמו ומחיי היום יום בו. לדוגמה, אם מדובר בבית קפה שמקבל אורחים, אם יש בו הופעה מיוחדת, רגע מרגש או סתם בוקר נעים במיוחד – שלפו את הטלפון, צלמו ותעלו את הוידאו ברשתות החברתיות. 

 

אספקת שירות מקצועי ונבדל

בניית מוניטין מתבצעת גם על ידי אספקת שירות מקצועי ונבדל ללקוחות ולשותפים העסקיים. שירות ברמה גבוהה יכול להתבטא באכפתיות מצרכי הלקוח, בזמינות למענה ובפתרון תקלות במהירות ויעילות רבה יותר מאחרים. הלקוחות מצפים לקבל יחס מועדף והם ממשיכים לחזור אל מי שנותן להם אותו. תוכלו לבדל את עצמכם גם בסוג השירות אותו אתם מציעים, למשל משלוחים בהזמנה מקוונת בתוך שלושה ימי עסקים בלבד, עטיפה מיוחדת למוצרים, אפשרות לקבל מוצר אישי על פי בחירה ועוד. 

לסיכום – עליכם לזכור שאם אתם רוצים להיות עובדים שמוגדרים בתור עצמאי שכיר מצליח ויש לכם גם חלום יום אחד לעשות את המעבר להיותכם עצמאיים במשרה מלאה, עליכם להשקיע במוניטין שלכם. לעיתים זה ייקח זמן, חודשים ואף שנים, אך כאשר תבססו את עצמכם יהיה מאוד קשה להזיז אתכם ממקומכם ותוכלו ליהנות מפירות ההשקעה. 

אז מה היה לנו בכתבה: