כל מה שמעניין במקום אחד

הכנת חדרי הבית לקיץ – רשימה חלקית

מתחדשים, מרעננים, מאווררים ומשנים. הקיץ מביא עימו הערכות מחודשת לבית וכדי להעביר את התקופה החמה בנעימים לא מספיק להדליק מזגן. יש פעולות שונות שכדאי לעשות בבית לקראת הקיץ ובמאמר שלפניכם ריכזנו את כולן יחד, או לפחות ניסינו. אתם מוזמנים לקרוא.  

אוורור הארון והחלפת מלתחה

כאשר ממילא מחליפים את מלתחת החורף בבגדי קיץ, זה הזמן להוציא הכל מהארון, לזרוק את מה שנהרס, לתרום את מה שכבר לא לובשים, לנקות היטב את הארון ולהשאירו פתוח מספר שעות כדי שיתאוורר. במידה ויש רטיבות בקיר הסמוך לארון, המחדיר אליו עובש, חשוב לטפל בה.

וכעת, כשהארון מאוורר ומדיף ריח נקי, אפשר להחליף בכיף את המלתחה למלתחת קיץ קלילה. אין דבר שמסמל יותר את המעבר בין עונות מאשר שינוי המלתחה. טישרטים, גופיות, שורטים וג'ינסים לצד שמלות קלילות וטרנדיות וחולצות אווריריות.

אחסון שטיחי החורף וסידור שטיחי קיץ

שטיחי קיץ הם לרוב דקים, קלילים וצבעוניים. מסדרים אותם בכל מקום בו מעוניינים, בחדרי הילדים, בסלון או במקומות בהם היו שטיחי החורף, אותם מאחסנים עד לחורף הבא. 

כאשר מאחסנים שטיחי חורף מומלץ לעשות להם לפני כן ניקוי ולא לאחסן אותם כמו שהם, עם הלכלוך. חשוב לשאוב אותם היטב, להפוך כדי להוציא את כל החול ולנער. לאחר מכן להוציאם לשמש למשך כשעה. 

בשלב הבא מגלגלים אותו, לא מקפלים. כדאי לפרוס סדין לבן מתחת לשטיח לפני הגלגול כדי שלא יעברו סימני צבע לסיבים. לאחר הגלגול השטיח יש להקפיד לאחסן אותו במאוזן ולא במאונך כדי שלא יתעוות ולא ייווצרו בו גלים. 

הכנסת הפוך והשמיכות העבות לאחסון, הוצאה של שמיכות הקיץ

 שמיכות חורף הן לרוב שמיכות פוך או דמויות פוך ושמיכות קיץ הן קלילות יותר ומיוצרות מסיבים טבעיים כגון כותנה. גם המצעים המומלצים לקיץ הם מצעים כותנה, חומר נושם ולא סופג.

שמיכת קיץ מומלצת זו שמיכת פיקה עשויה100% כותנה שהופכת אותה לנעימה וקלילה, ובנוסף, כירבולית עם מעטפת כותנה שנותנת תחושה נעימה של התכרבלות אך אינה מחממת. 

לפני שמוציאים שמיכת קיץ, מאחסנים את הפוך. את שמיכת הפוך חשוב לאוורר בחוץ לפני שאורזים אך להימנע משמש ישירה. 

ניקוי מזגנים והוצאת מאווררים

לקראת הקיץ, כשהמזגן עומד לעבוד שעות נוספות, כדאי שהוא יתחיל את העונה נקי לחלוטין, כדי שאפשר יהיה ליהנות ממנו בצורה אופטימאלית. ניקיון המזגן אינו פעולה מורכבת אך מומלץ להזמין טכנאי מזגנים כדי שיבצע זאת באופן יסודי ובטוח.

בנוסף למזגנים, זה הזמן להוציא את המאוורר מהמחסן ולנקותו מאבק. בערבי הקיץ, המאוורר בהחלט מספיק ונעים.

הכנת בגדי הים והאביזרים השונים במקום ייעודי בחדר

אחד הסמלים המובהקים של הקיץ הוא חוף הים, בריכה והחופש הגדול. התדירות בה לובשים בגדי ים ופושטים אותם היא רבה וכדאי להכין מקום ייעודי בחדר לכל אביזרי הים או הבריכה, הכוללים בין היתר מגבת, קרם שיזוף, כובע וכל מה שצריך לבילוי קיצי וכיפי.

זה הזמן גם לרענן ולבצע עיצוב חדר מחודש, לאוורר אותו מפריטים מיותרים, למצוא מקום לכל מה שעדיין מתגלגל בכל מיני מקומות ולעשות סדר.

הכנת הגלשן וחליפת הגלישה

במידה ויש גולשים בבית כדאי להחזיר את הגלשן לפעילות. שוטפים את חליפת הגלישה ושמים לאוורור, מסירים את השעווה הישנה מהגלשן ומורחים חדשה ומתכוננים לקיץ מלא הפתעות. 

לסיכום, ניסינו לרכז כמה מהדברים שרצוי לעשות בבית עם בוא הקיץ. בטוח שיש עוד הרבה דברים נוספים, אך מקווים שנתנו לכם השראה. 

הכנת חדרי הבית לקיץ
אז מה היה לנו בכתבה: